Niemcy, żeton pamiątkowy, 1817

Cena wylicytowana: 60 zł
Aukcja zakończyła się 20-06-2019 22:16:20
182186
Opis: Niemcy - Norymberga, żeton pamiątkowy, 1817, Norymberga, Aw: Siedząca na kamieniu matka z dziećmi, z dołu po lewej sygnatura Stettner, O GIEB MIR BROD MICH HUNGERT, w odcinku IETTON, Rw: Waga osadzona w chmurach, na jednej szalce ciężarek, niżej napis 1 funt 3 L., na drugiej szalce bochenek chleba, niżej 12 KR., między szalkami słabo czytelne 1 MAAS BIER / 8 1/2 KR., niżej snop zboża i kotwica, VERZAGET NICHT - GOTT LEBET NOCH, w odcinku 1816.U:1817 / L, żeton wybity na pamiątkę roku bez lata, spowodowanego erupcją wulkanu Tambora w 1815 roku
Stan zachowania: II, Extremely Fine
Dodatkowe informacje: mosiądz srebrzony, 33.6 mm, 8.13 g

Cena końcowa: 60 zł
Cena wywoławcza: 46 zł
Cena szacunkowa: 75 zł
Ilość odsłon: 221

1)  60 zł
2)  55 zł
3)  50 zł
4)  46 zł