Cesarstwo Rzymskie, naśladownictwo monety złotej (solida?)

Cena wylicytowana: 370 zł
Aukcja zakończyła się 20-06-2019 20:16:40
182082
Opis: Cesarstwo Rzymskie - Naśladownictwa monet rzymskich, naśladownictwo monety złotej (solida?), Aw: Popiersie cesarza w prawo, PHHSTON\OHSN..., Rw: Postać siedząca na tronie w lewo, ϽIIϽSN - TPO\IIOSOIIϽ
Stan zachowania: III-, Nearly Very Five
Dodatkowe informacje: brąz złocony, 20.5 mm, 3.04 g, przedziurawiony, zabieg dokonany intencjonalnie, na miękkim (podgrzanym) metalu, być może już podczas produkcji, co sugerowałoby, iż pierwotnym zastosowaniem imitacji była funkcja ozdobna

Cena końcowa: 370 zł
Cena wywoławcza: 120 zł
Cena szacunkowa: 200 zł
Ilość odsłon: 283

1)  370 zł
2)  360 zł
3)  340 zł
4)  300 zł