Goci lub Sarmaci, silikwa - naśladownictwo, IV w. ne

Cena wylicytowana: 290 zł
Aukcja zakończyła się 28-02-2019 20:09:00
175089
Opis: Goci lub Sarmaci, silikwa - naśladownictwo, IV w. ne, Naśladownictwo silikwy rzymskiej (cesarza Walensa 364-378); Aw: Popiersie cesarza w diademie w prawo, DN VALE - NS P F AG, Rw: Cesarz stojący na wprost, z głową w prawo, trzymający sztandar oraz glob, na którym Wiktoria?, PAX RO - MANORVM, w odcinku ANT
Stan zachowania: III-, Nearly Very Five
Dodatkowe informacje: srebro 1.44 g, 17.6 mm, moneta znaleziona w hrabstwie Suffolk w Anglii, zarejestrowana w systemie PAS pod numerem: SF-713355
Literatura: RIC IX str.118 - przypis 10(d) - informacja o istnieniu legendy DN VALE - NS P F AG w naśladownictwach barbarzyńskich

Cena końcowa: 290 zł
Cena wywoławcza: 150 zł
Cena szacunkowa: 250 zł
Ilość odsłon: 399

1)  290 zł
2)  280 zł
3)  150 zł