Polska, odznaka Szkoły Podoficerskiej Wojsk Samochodowych, po 1921

Cena wylicytowana: 920 zł
Aukcja zakończyła się 31-01-2019 21:57:20
173463
Opis: Polska - II Rzeczpospolita 1918-1939, odznaka Szkoły Podoficerskiej Wojsk Samochodowych, po 1921, Odznaka w kształcie orła z rozpostartymi skrzydłami na kórego piersi przód samochodu, na chłodnicy SP, na osi sygnatura JM, na stronie odwrotnej numer 75, odznaka dwuczęściowa, bita z kontrą, mocowana na słupek, nakrętka sygnowana J. MICHROWSKI / GRAWER - WARSZAWA / NOWY ŚWIAT 15, Szkoła Podchorążych Wojsk Samochodowych została utworzona w 1920 roku przy ul. Koszykowej 82 w Warszawie, rok później przeniesiono ją do fortu "Wola" i z biegiem czasu zmieniono nazwę na Obóz Szkolny Wojsk Samochodowych
Stan zachowania: III+, Good Very Fine
Dodatkowe informacje: tombak srebrzony, 17.98 g, 33.7x61.7 mm, ułamany krzyż na koronie i ogon orła, mimo uszkodzeń ładna i bardzo rzadka odznaka
Literatura: Sawicki/Wielechowski s. 437

Cena końcowa: 920 zł
Cena wywoławcza: 600 zł
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Ilość odsłon: 1129

1)  920 zł
2)  900 zł
3)  900 zł
4)  820 zł
5)  760 zł
6)  680 zł