Słowianie, naśladownictwo denara bawarskiego króla Henryka II z lat 1002-1009, wykonane w XI w.

Banknoty, monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne

Cena wylicytowana: 195 zł
Aukcja zakończyła się 27-12-2018 21:12:20
140696
Opis: Słowianie - Słowiańszczyzna Zachodnia? / Pomorze? / Polska?, naśladownictwo denara bawarskiego króla Henryka II z lat 1002-1009, wykonane w XI w., Aw: Dach kościoła, pod nim litery CICII, Rw: Krzyż prosty, w kątach potrójne kulki, kliny i kółko
Stan zachowania: IV+, Choice Fine
Dodatkowe informacje: srebro 19 mm, 1.25 g, gięty, fragment wykruszony, ogromna ciekawostka, niezwykle precyzyjne skopiowanie monety na stempel, co poskutkowało odbiciem lustrzanym przy wybijaniu monet
Literatura: analogiczny do Hahn 27b1 - ale awers w lustrzanym odbiciu

Cena końcowa: 195 zł
Cena wywoławcza: 90 zł
Cena szacunkowa: 150 zł
Ilość odsłon: 126

1)  195 zł
2)  190 zł
3)  165 zł
4)  155 zł