Polska, Krzyż Złoty Orderu Virtuti Militari (IV klasa), 1831

Cena wylicytowana: 20 000 zł
Aukcja zakończyła się 20-12-2018 22:22:20
170925
Opis: Polska - XIX wiek, Krzyż Złoty Orderu Virtuti Militari (IV klasa), 1831, Warszawa, Krzyż kawalerski, na ramionach VIR-TUTI MILI / TARI, ramiona w czarnej emaliowanej obwódce, na środku krzyża obręcz z liści wawrzynu, wewnątrz której emaliowany na biało Orzeł trzymający berło i jabłko panowania, na stronie odwrotnej na ramionach krzyża litery S / A-R / P w grawerowanej obwódce, na środku krzyża obręcz z liści wawrzynu, wewnątrz której emaliowana niebiesko Pogoń, niżej data 1792, niebieska wstążka z dwoma czarnymi pasami, krzyż wykonany ze złotej blachy w warsztacie Pawła Siennickiego w Warszawie
Stan zachowania: II-, Nearly Extremely Fine
Dodatkowe informacje: złoto z oryginalną wstążką, 11.30 g, nieduże ubytki emalii, wtórne uzupełnienia emalii
Literatura: Stela 5.b (s. 91 - ten egzemplarz)

Cena końcowa: 20 000 zł
Cena wywoławcza: 15 000 zł
Cena szacunkowa: 25 000 zł
Ilość odsłon: 2975

1)  20 000 zł
2)  19 500 zł
3)  18 500 zł