Austria, medal z okazji przyłączenia Galicji i Lodomerii do Austrii (późniejszy odlew)

Cena wylicytowana: 125 zł
Aukcja zakończyła się 29-11-2018 22:32:40
169319
Opis: Austria - Maria Teresa 1740-1780, medal z okazji przyłączenia Galicji i Lodomerii do Austrii (późniejszy odlew), późniejszy XIX w. odlew medalu z 1773 roku autorstwa Krafta wybitego z okazji przyłączenia Galicji i Lodomerii do Austrii; Aw: Popiersia Józefa i Marii Teresy w prawo, u góry napis w półkolu IOSEPHVS II M THERESIA AVGG, Rw: Klęcząca personifikacja Galicji składa hołd (przyklęka) personifikacji Austrii siedzącej na tronie, wspartej na tarczy ziemi Austriackiej i trzymającej gałązkę oliwną, u jej stóp leżące tarcze przyłączonych ziem, u góry w półkolu napis ANTIQVA IVRA VINDICATA, w odcinku GALICIA LODOMERIA / IN FIDEM RECEPTIS / MDCCLXXIII
Stan zachowania: II, Extremely Fine
Dodatkowe informacje: żeliwo lakierowane 29.35 g, 49.2 mm
Literatura: zbiór Montenuovo 2053 (tylko w srebrze), zbiór Julius 1997 (tylko w srebrze)

Cena końcowa: 125 zł
Cena wywoławcza: 46 zł
Cena szacunkowa: 75 zł
Ilość odsłon: 416

1)  125 zł
2)  120 zł
3)  90 zł