Słowianie, łupawskie naśladownictwo denarów Svena Estridsena mennicy Roskilde, XI w.

Monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, odznaczenia

Cena wylicytowana: 760 zł
Aukcja zakończyła się 25-10-2018 20:36:20
140685
Opis: Słowianie - Słowiańszczyzna Zachodnia? / Pomorze? / Polska?, łupawskie naśladownictwo denarów Svena Estridsena mennicy Roskilde, XI w., Aw: Cztery łuki tworzące krzyż, połączone na ramionach liniami, wewnątrz krzyż dwunitkowy, w kątach zewnętrznych kółka; Rw: Cztery łuki tworzące krzyż, połączone na ramionach liniami, w środku i w kątach kółka
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro 17 mm, 1.03 g, gięty
Literatura: jak Hauberg tabl. IX, 39-41, podobny do denara Dinant Ilisch II 30.6

Cena końcowa: 760 zł
Cena wywoławcza: 240 zł
Cena szacunkowa: 400 zł
Ilość odsłon: 208

1)  760 zł
2)  740 zł
3)  720 zł
4)  640 zł
5)  620 zł
6)  250 zł