Polska, medal - L' Heroique Pologne po 1831

Monety antyczne, średniowieczne, polskie, NIEMCY i ROSJA
Rozpoczęcie: 01-10-2018 18:00
Zakończenie: 11-10-2018 22:28:20

Cena wylicytowana:
Aukcja zakończyła się 11-10-2018 22:28:20
166579
Opis: Polska - XIX-wieczna emigracja, medal - L' Heroique Pologne po 1831, autorstwa Barre’a, wybity nakładem Komitetu Brukselskiego Bohaterskiej Polsce po Powstaniu Listopadowym; Aw: Personifikacja Polski (Polonia) trzymająca sztandar w stylu antycznym z napisem POLOGNE i Orłem Białym podtrzymywana przez personifikację Belgii w czapce frygijskiej, wokoło TU NE MOURRAS PAS, w odcinku M.DCCC.XXXI, po prawej sygnatura BARRE FECIT; Rw: Pod gwiazdami ułożonymi w wieniec A L’ HÉROÏQUE POLOGNE, u dołu gałązki - laurowa i palmowa oraz herb Belgii - lew
Stan zachowania: II/II-, About Near Extremely Fine
Dodatkowe informacje: miedź 51 mm 63.08 g, miejscowa patyna
Literatura: H-Cz. 3831 (R4)

Cena wywoławcza: 210 zł
Cena szacunkowa: 300 zł
Ilość przebić: 0
Ilość odsłon: 201