Polska, medal - L' Heroique Pologne, po 1831

Cena wylicytowana: 300 zł
Aukcja zakończyła się 12-07-2018 22:44:00
161778
Opis: Polska - XIX-wieczna emigracja, medal - L' Heroique Pologne, po 1831, medal autorstwa Barre’a, wybity nakładem Komitetu Brukselskiego Bohaterskiej Polsce po Powstaniu Listopadowym; Aw: Personifikacja Polski (Polonia) trzymająca sztandar w stylu antycznym z napisem POLOGNE i Orłem Białym podtrzymywana przez personifikację Belgii w czapce frygijskiej, wokoło TU NE MOURRAS PAS, w odcinku M.DCCC.XXXI, po prawej sygnatura BARRE FECIT; Rw: Pod gwiazdami ułożonymi w wieniec A L’ HÉROÏQUE POLOGNE, u dołu gałązki - laurowa i palmowa oraz herb Belgii - lew
Stan zachowania: II, Extremely Fine
Dodatkowe informacje: miedź 51 mm, 60.97 g, minimalne uszkodzenia na obrzeżu
Literatura: H-Cz. 3831 (R4)

Cena końcowa: 300 zł
Cena wywoławcza: 180 zł
Cena szacunkowa: 300 zł
Ilość przebić: 9
Ilość odsłon: 271

1)  300 zł
2)  290 zł
3)  185 zł
4)  180 zł