Polska, Poległym na Polu Chwały - wariant bez daty, 1916

Banknoty, monety złote, polskie i zagraniczne, medale i odznaczenia

Cena wylicytowana: 120 zł
Aukcja zakończyła się 05-04-2018 22:44:20
156471
Opis: Polska - Polska pod zaborami, Poległym na Polu Chwały - wariant bez daty, 1916, sygnowany medal autorstwa S.R Lewandowskiego, Aw: Symboliczna postać w stroju wojownika greckiego składa wianek na piersi poległego legionisty. W oddali widoczne maszerujące wojsko i lecący nad nim Orzeł. Na górze korona rozdziela napis: POLEGŁYM NA POLU CHWAŁY Rw: Obraz M.B. Częstochowskiej. W otoku napis: KRÓLOWO KORONY POLSKIEJ MÓDL SIĘ ZA NAMI. Z lewej: 1831 1863. 1914
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: cynk srebrzony 50 mm, 36.77 g
Literatura: Strzałkowski 321.a

Cena końcowa: 120 zł
Cena wywoławcza: 48 zł
Cena szacunkowa: 80 zł
Ilość odsłon: 302

1)  120 zł
2)  115 zł