Polska, Józef Piłsudski, 1914

Banknoty, monety złote, polskie i zagraniczne, medale i odznaczenia
Polska, Józef Piłsudski, 1914

Polska, Józef Piłsudski, 1914

Cena wylicytowana: 195 zł
Aukcja zakończyła się 05-04-2018 22:43:00
156468
Opis: Polska - Polska pod zaborami, Józef Piłsudski, 1914, sygnowany medal autorstwa S.R Lewandowskiego, Aw: Popiersie w prawo. Napisy poziome w trzech wierszach, z lewej: JÓZEF PIŁSUDSKI WÓDZ, z prawej: LEGIONÓW POLSKICH 6.VIII. 1914. Rw: Symboliczna postać żołnierza ze skrzydłami husarskimi trzymającego tarczę z orłem strzeleckim. Z boków kopia i miecz z wieńcem. Tarcza rozdziela napis: PRAWEM NASZEM DZlS LUB JUTRO. Na dole leżący smok. W otoku napis: ZMARTWYCHWSTANIE DASZ—IE—PANIE! 1914
Stan zachowania: II+, Choice Extremely Fine
Dodatkowe informacje: cynk 50 mm, 46.69 g
Literatura: Strzałkowski 303

Cena końcowa: 195 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 447

1)  195 zł
2)  190 zł
3)  180 zł
4)  180 zł
5)  140 zł
6)  135 zł
7)  130 zł
8)  125 zł
9)  110 zł
10)  100 zł