Polska, medal

Banknoty, monety złote, polskie i zagraniczne, medale i odznaczenia
Polska, medal

Polska, medal

Cena wylicytowana: 280 zł
Aukcja zakończyła się 05-04-2018 22:41:00
156444
Opis: Polska - XIX-wieczna emigracja, medal, sygnowany medal autorstwa Władysława Oleszczyńskiego, polskiego rzeźbiarza, medaliera i grafika, który po udziale w powstaniu listopadowym wyjechał do Paryża. Pośmiertny medal poświęcony jest pamięci markiza de la Fayette, przyjaciela Polski i Polaków, współzałożyciela Francusko - Polskiego Komitetu Pomocy dla powstania listopadowego. Aw: głowa markiza w wieńcu laurowym w prawo, LIBERTATI NON DEFUIT UNQUAM, poniżej głowy sygnatura W. OLESZCZYŃSKI F, Rw: rozpaczająca kobieta w stroju antycznym, z tarczami Polski i Litwy, opierająca się o sarkofag, PAOLO J R LAFAJETTE POLONIA MOERENS, w odcinku data śmierci, OBIIT 20 MAII 1834
Stan zachowania: III+, Good Very Fine
Dodatkowe informacje: brąz 58.41 g, 50 mm, miejscowa ciemna patyna, ładnie zachowany
Literatura: H-Cz. 3833 (R3), Lwowska Narodowa Galeria Sztuki 661

Cena końcowa: 280 zł
Cena wywoławcza: 180 zł
Cena szacunkowa: 300 zł
Ilość przebić: 11
Ilość odsłon: 355

1)  280 zł
2)  270 zł
3)  260 zł
4)  185 zł