Niemcy, medal, 1826

Monety złote, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale
Niemcy, medal, 1826

Niemcy, medal, 1826

Cena wylicytowana: 520 zł
Aukcja zakończyła się 29-03-2018 22:10:40
156065
Opis: Niemcy - Związane z Polską, medal, 1826, medal wybity z okazji 50. rocznicy utworzenia loży masońskiej „Friedrich zum goldenen Zepter” („Fryderyk pod Złotym Berłem”) we Wrocławiu. Spotkania loży odbywały się w kamienicy przy ulicy Św. Antoniego 10 aż do 1936 roku, kiedy to w nazistowskich Niemczech zlikwidowano organizacje masońskie a kamienicę sprzedano. Aw: ukoronowane insygnia loży, data MDCCC XXVI, sygnowanie LOOS / GUBE, napis, Rw: Arka Przymierza w okrągłej świątyni, na dwóch kolumnach litery J B, napis
Stan zachowania: II-, Nearly Extremely Fine
Dodatkowe informacje: srebro 48 mm, 41.64 g, ciemna patyna

Cena końcowa: 520 zł
Cena wywoławcza: 240 zł
Cena szacunkowa: 400 zł
Ilość odsłon: 435

1)  520 zł
2)  500 zł
3)  460 zł
4)  300 zł
5)  250 zł