Polska, grosz, 1597

Monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale
Polska, grosz, 1597

Polska, grosz, 1597

Cena wylicytowana: 4 900 zł
Aukcja zakończyła się 21-12-2017 21:24:20
150277
Opis: Polska - Zygmunt III Waza 1587-1632, grosz, 1597, Lublin, Popiersie króla bez korony zwrócone w prawo i napis wokoło SIGIS 3 D G /herb Lewart/ REX M D L; Rw: pod koroną trzy tarcze herbowe, poniżej skrócona data 97 dzieląca napis w otoku i napis wokoło GROSVS RE /skrócona data 97/ POLONI
Stan zachowania: III-, Nearly Very Five
Dodatkowe informacje: ciemna patyna, miejscowo miedziana, bardzo rzadki lubelski grosz portretowy
Literatura: Kop. 753 (R7), PN.81-Dut.132A, Tyszkiewicz 25 mk

Cena końcowa: 4 900 zł
Cena wywoławcza: 480 zł
Cena szacunkowa: 800 zł
Ilość odsłon: 603

1)  4 900 zł
2)  4 800 zł
3)  4 500 zł
4)  1 000 zł
5)  880 zł
6)  500 zł
7)  490 zł
8)  480 zł