Rumunia, follaro (pieniądz miedziany), ok. 1360-1390

Monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale

Cena wylicytowana: 310 zł
Aukcja zakończyła się 21-12-2017 21:04:40
204927
Opis: Rumunia - Enisala (kolonia genueńska), follaro (pieniądz miedziany), ok. 1360-1390, Aw: Schematyczny rysunek fortyfikacji; Rw: Krzyż kawalerski
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: miedź 18-20 mm, 1.10 g, zielona patyna, niezwykle rzadki typ monety, której większość (11 sztuk) znanych egzemplarzy pochodzi z badań archeologicznych w miejscowości Enisala (co wskazywałoby na emisję w tamtejszej fortyfikacji)
Literatura: O. Iliescu - Genois et Tatars en Dobroudja... Fig. 1 (opisuje tylko 12 znanych egzemplarzy)

Cena końcowa: 310 zł
Cena wywoławcza: 300 zł
Cena szacunkowa: 500 zł
Ilość odsłon: 143

1)  310 zł
2)  300 zł