Polska, medal JÓZEF SOWIŃSKI, 1916
Zakończenie: 05-12-2013 20:44:00
104447
Opis: | Polska - Polska pod zaborami 1900-1918, medal JÓZEF SOWIŃSKI, 1916, autorstwa Wincentego Trojanowskiego, Aw: Popiersie en face. Z lewej strony gałązka dębu, na której daty: 1777-1831. W otoku napis: J0ZEF SOWIŃSKI GENERAŁ WOJSK POLSKICH. Rw: Ołtarz z medalionem przedstawiającym orła. Na stopniach ołtarza umierający wojownik. Na górze w otoku napis: ZGINĄŁ NA SZAŃCACH WOLI 6/9 1831. Na ołtarzu: PRO PATRIA. Na dole napis w dwóch wierszach: SEK. NUM. T. M. H. w W. |
Stan zachowania: | III+, Good Very Fine |
Dodatkowe informacje: | brąz 50 mm, rzadki |
Literatura: | Strzałk. 378 |
Cena wywoławcza: 240 zł
Cena szacunkowa: 400 zł
Ilość odsłon: 1446