Aukcja nr 82
USD/PLN: 3.900 | EUR/PLN: 4.250 | data: 18-05-2024
384 | RYGA – miasto / Wilhelm von Fürstenberg (1557–1559) 1/2 marki, 1558, Ryga; Haljak 367 (4R), Neumann 278; miejscowo niedobita, ale z widocznym blaskiem menniczym, pięknie zachowany egzemplarz w pudełku NGC 6622404-001,.. |
II+ EF+ |
3 000 zł 2 700 zł
385 | Pomorze pod zwierzchnictwem szwedzkim / Adolf Fryderyk (1751–1771) 2/3 talara (gulden), 1763, Szczecin; inicjały IH - L (mincmistrz Johan Henrik Loeve) pomiędzy nominałem w owalnym kartuszu, na rewersie wariant z napisem „dem”; Dave.. |
II+ EF+ |
2 000 zł 1 800 zł
386 | PRUSY KSIĄŻĘCE / Albert Hohenzollern (1525–1568) Grosz, 1538, Królewiec; końcówka legendy rewersu PRVSS; Kop. 3779, Slg. Marienburg 1167, Vossberg 1357; bardzo ładny egzemplarz z blaskiem menniczym. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
250 zł 0 zł
387 | PRUSY KSIĄŻĘCE / Albert Hohenzollern (1525–1568) Grosz, 1541, Królewiec; odmiana z długą brodą księcia, końcowka legendy rewersu PRVSS; Kop. 3783, Slg. Marienburg 1179, Vossberg 1373; miejscowa patyna, bardzo ładni.. |
II+ EF+ |
250 zł 320 zł
388 | PRUSY KSIĄŻĘCE / Albert Hohenzollern (1525–1568) Grosz, 1545, Królewiec; końcówka legendy PRVSS, BRAИ zamiast BRAN; Kop. 3789, Slg. Marienburg 1196, Vossberg 1391; dużo blasku menniczego, piękny stan zachowania. |
I/I- UNC/UNC- |
500 zł 400 zł
389 | PRUSY KSIĄŻĘCE / Albert Hohenzollern (1525–1568) Grosz, 1546, Królewiec; książę z wysokim kołnierzem, końcówka napisu PRVS, rzadka odmiana – cyfra daty 6 ułożona bardziej poziomo, trójliść na rewersie z ogonkiem; K.. |
I- UNC- |
500 zł 440 zł
390 | PRUSY KSIĄŻĘCE / Albert Hohenzollern (1525–1568) Szeląg, 1550, Królewiec; Kop. 3761 (R), Slg. Marienburg 1208, Vossberg 1402; delikatna patyna, pięknie zachowana moneta w pudełku NGC 6643334-002, z oceną MS62. |
I- UNC- |
500 zł 0 zł
391 | PRUSY KSIĄŻĘCE / Albert Hohenzollern (1525–1568) Szeląg, 1550, Królewiec; Kop. 3761 (R), Slg. Marienburg 1208, Vossberg 1402; delikatna patyna, piękna moneta z blaskiem menniczym. |
I- UNC- |
400 zł 320 zł
392 | PRUSY KSIĄŻĘCE / Albert Hohenzollern (1525–1568) Szeląg, 1557, Królewiec; na awersie nad Orłem koniczyna; Kop. 3767 (R1), Slg. Marienburg 1215, Vossberg 1409; wyśmienity egzemplarz. |
I UNC |
500 zł 950 zł
393 | PRUSY KSIĄŻĘCE / Albert Hohenzollern (1525–1568) Szeląg, 1557, Królewiec; na awersie nad Orłem „baszta”; Kop. 3767 (R1), Slg. Marienburg 1217, Vossberg 1409; moneta w wyśmienitym stanie zachowania. |
I UNC |
500 zł 400 zł
394 | PRUSY KSIĄŻĘCE / Albert Hohenzollern (1525–1568) Szeląg, 1558, Królewiec; Kop. 3768 (R), Slg. Marienburg 1223, Vossberg 1411; piękny stan zachowania monety zapakowanej w pudełko NGC 6643334-003, z oceną MS62. |
I/I- UNC/UNC- |
600 zł 500 zł
395 | PRUSY KSIĄŻĘCE / Albert Hohenzollern (1525–1568) Szeląg, 1558, Królewiec; Kop. 3768 (R), Slg. Marienburg 1223, Vossberg 1411; delikatna patyna, piękny egzemplarz. |
I/I- UNC/UNC- |
500 zł 400 zł
396 | PRUSY KSIĄŻĘCE / Albert Hohenzollern (1525–1568) Szeląg, 1559, Królewiec; Kop. 3769 (R), Slg. Marienburg 1225, Vossberg 1413; piękny stan zachowania monety. |
I UNC |
600 zł 600 zł
397 | PRUSY KSIĄŻĘCE / Albert Hohenzollern (1525–1568) Denar, 1558, Królewiec; H-Cz. 8694 (R5), Kop. 3753 (R5), Slg. Marienburg –, Vossberg –; rzadki rocznik, pięknie zachowana moneta z miejscową patyną. |
I/I- UNC/UNC- |
800 zł 750 zł
398 | PRUSY KSIĄŻĘCE / Albert Hohenzollern (1525–1568) Denar, 1563, Królewiec; Kop. 3756 (R4), Slg. Marienburg 1230, Vossberg 1415; bardzo ładny. |
II+ EF+ |
600 zł 480 zł
399 | Księstwo oleśnickie, Dynastia Württemberg-Weiltingen / Sylwiusz Fryderyk (1664–1697) 15 krajcarów, 1675, Oleśnica; litery S-P (mincerz Samuel Pfahler) przy Orle, na rewersie legenda z końcówką MEDZ; E.-M. 141 (R), F.u.S. 2302, Kop. 6221 (R); naturaln.. |
II+ EF+ |
1 000 zł 1 000 zł
400 | ŚLĄSK / Miasto Wrocław Dukat, 1557, Wrocław; Aw: Pięciopolowa tarcza herbowa miasta Wrocławia, w otoku legenda i data; Rw: Postać św. Wacława stojącego na wprost, w otoku legenda; Fr. 455,.. |
12 500 zł 11 000 zł
401 | Księstwo nyskie biskupów wrocławskich / Andrzej z Jerzyna (1585–1596) Dukat, bez daty, Nysa; Aw: Pięciopolowa tarcza herbowa pod mitrą, ANDREAS D - G EPS WRAT; Rw: Postać św. Jana lekko w prawo, MVNVS CESAR - MAXIMILIA I; Fr. 481, F.u... |
I- UNC- |
30 000 zł 40 000 zł
402 | Księstwo nyskie biskupów wrocławskich / Józef Hohenlohe Waldenburg (1795–1817) Klipa ośmiokątna półtalara, 1796 K, Nysa; Aw: Popiersie biskupa w prawo, legenda IOSEPH • D • G • PRIN • AB HOHENLOHE WALD • BART •; Rw: Wielopolowa tarcza herbowa z.. |
II- EF- |
6 000 zł 6 500 zł