Aukcja 82 / 14
USD/PLN: 3.900 | EUR/PLN: 4.250 | data: 18-05-2024
Sesterc, (65), Lugdunum (Lyon)
Numer: | 14 |
Opis: | CESARSTWO RZYMSKIE / Neron (54–68). Sesterc, (65), Lugdunum (Lyon); Aw: Głowa cesarza w wieńcu laurowym w lewo, NERO CLAVD CAESAR AVG GER P M TR P IMP P P; Rw: Roma siedząca w lewo, trzymająca Wiktorię i parazonium, po bokach S - C, w odcinku ROMA; BMC 173, RIC 273; brąz, 37.0 mm, 26.80 g; uszkodzone tło awersu, miejscowa patyna, wyraźny i dobrze zachowany portret cesarza, rzadki typ monety. |
Stan: | III/III+, About Good Very Fine |
Data sprzedaży: | 18-05-2024 |
Cena szacunkowa: | 1 000 zł |
Cena wywoławcza: | 800 zł |
Cena wylicytowana: | 1 150 zł |
Ilość odsłon: 265