Aukcja nr 80

USD/PLN: 4.130 | EUR/PLN: 4.500 | data: 13-05-2023
Jesteś w: A80  ŚREDNIOWIECZE
49 POLSKA / Władca nieokreślony z XIII–XIV wieku
Brakteat, XIII w.; Jeleń biegnący w prawo; Sarbsk 84, Str. 264, Wieleń 198; srebro, 19.5 mm, 0.31 g; zgięcie kołnierza.
500 zł
505 zł
50 POLSKA / Władca nieokreślony z XIII–XIV wieku
Brakteat, XIII w.; Głowa na wprost, w czapce lub koronie; Gum-H. 299, Sarbsk 76, Str. 211, Wieleń 207; srebro, 16.1 mm, 0.20 g; delikatnie spłaszczony wał.
500 zł
800 zł
51 POLSKA / Władca nieokreślony z XIII–XIV wieku
Brakteat, XIII w.; Głowa na wprost, w czapce lub koronie; Gum-H. 299, Sarbsk 76, Str. 211, Wieleń 207; srebro, 15.9 mm, 0.17 g; niewielkie wykruszenie.
400 zł
0 zł
52 POLSKA / Władca nieokreślony z XIII–XIV wieku
Brakteat, II połowa XIII w.; Przewiązana lilia z pręcikami, o bocznych liściach wysokich i słabo widocznych liściach dolnych; BRP Lubomia 61, BRP Przyłęk 37, Kop. 31..
250 zł
420 zł
53 POLSKA / Władca nieokreślony z XIII–XIV wieku
Brakteat, XIII–XIV w.; Krzyż, w każdym kącie kulka; Wieleń 12; srebro, 15.7 mm, 0.12 g; pęknięcie kołnierza i wału.
300 zł
440 zł
54 POLSKA / Władca nieokreślony z XIII–XIV wieku
Brakteat, XIII–XIV w.; Sześciopromienna gwiazda, niżej półksiężyc łukiem skierowany do wału; BRP Lubomia 64, BRP Przyłęk 50, Kop. 304c; srebro, 15.9 mm, 0.24 g.
200 zł
240 zł
55 POLSKA / Władca nieokreślony z XIII–XIV wieku
Brakteat, XIII–XIV w., Łapa orła w lewo; Wieleń 131; srebro, 16.3 mm, 0.17 g; niewielkie wykruszenie kołnierza, pęknięcie kołnierza i wału.
250 zł
260 zł
56 POLSKA / Władca nieokreślony z XIII–XIV wieku
Brakteat, XIII–XIV w.; Łeb barana w prawo, promienie na kołnierzu; BRP Lubomia 50, BRP Przyłęk 16, Kop. 311be; srebro, 18.2 mm, 0.30 g; wykruszenie części kołnierza.
500 zł
440 zł
57 POLSKA / Władca nieokreślony z XIII–XIV wieku
Brakteat, XIII–XIV w.; Orzeł heraldyczny w prawo bez korony, w każdym skrzydle po dwa pióra; BRP Lubomia 52, BRP Przyłęk 18, Kop. 311bm; srebro, 17.9 mm, 0.27 g; ład..
250 zł
400 zł
58 POLSKA / Władca nieokreślony z XIII–XIV wieku
Brakteat, XIII–XIV w.; Strzała na szerokiej krokwi o poszerzonych podstawach, u dołu kulka; brak analogii w literaturze; srebro, 17.2 mm, 0.17 g; punktowe wgniecenie.
300 zł
0 zł
59 POLSKA / Władca nieokreślony z XIII–XIV wieku
Brakteat, XIII–XIV w.; Wieża o dwóch oknach i trzech blankach, wokół cztery kulki; Fbg 885 (podobny), Kop. 311em (podobny), brak dokładnej analogii w literaturze; sr..
300 zł
0 zł
60 POLSKA / Stargard
Brakteat, bez daty (1250–1325); Sześciopromienna gwiazda; Dbg-P. 129, Kop. 4787 (R5); srebro, 15.6 mm, 0.33 g; patyna.
300 zł
550 zł
61 Śląsk / Henryk II Pobożny (1238–1241)
Denar, bez daty (1238–1241), Głogów lub Wrocław; Aw: Władca na tronie, siedzący w prawo, trzymający jabłko królewskie, legenda; Rw: Pod łukiem długowłosa półpostać n..
750 zł
2 600 zł
62 Śląsk / Henryk II Pobożny (1238–1241) lub Bolesław I Łysy (1241–1278)
Brakteat ratajski; Głowa na wprost, w czapce zwieńczonej krzyżem, z lewej proporzec, z prawej wieża, całość w obwóce perełkowej; Fbg 518, Frynas S.4-5.1 (R), Kop. 65..
800 zł
1 300 zł
63 Śląsk / Dolny Śląsk
Obol lub szeroki brakteat zredukowany, II połowa XIII w.; Klucz z dwoma piórami w prawo, po bokach dwie kulki; BRP Kroczyce 6, BRP Lubomia 26, BRP Przyłęk 63; srebro..
II-/III+
EF-/VF+
250 zł
200 zł
64 Śląsk / Dolny Śląsk
Obol lub szeroki brakteat zredukowany, II połowa XIII w.; Klucz z dwoma piórami w prawo, z lewej kulka; BRP Kroczyce 6 (odm.), BRP Lubomia 26 (odm.), BRP Przyłęk 63 ..
300 zł
480 zł
65 Śląsk / Dolny Śląsk
Obol lub szeroki brakteat zredukowany, II połowa XIII w.; Głowa jelenia na wprost, z dużym porożem; Fbg 723, FbgCDS 128, Gum-H. 297, Kop. 311di, Wieleń 177; srebro, ..
300 zł
310 zł
66 Śląsk / Dolny Śląsk
Brakteat zredukowany, IV ćwierć XIII w.; Głowa orła w lewo, z długim, zagiętym do dołu dziobem; BRP Lubomia 27, BRP Przyłęk 25, Fbg 834, FbgCDS 213, Kop. 7048bd, Sau..
300 zł
600 zł
67 Śląsk / Dolny Śląsk
250 zł
320 zł
68 Śląsk / Dolny Śląsk
Obol szeroki lub brakteat zredukowany, IV ćwierć XIII w.; Trzypłatkowa rozeta z wgłębnym środkiem; BRP Kroczyce 7, BRP Lubomia 25, BRP Przyłęk 40, Fbg 1030, FbgCDS 3..
200 zł
0 zł