Aukcja nr 80
USD/PLN: 4.130 | EUR/PLN: 4.500 | data: 13-05-2023
49 | POLSKA / Władca nieokreślony z XIII–XIV wieku Brakteat, XIII w.; Jeleń biegnący w prawo; Sarbsk 84, Str. 264, Wieleń 198; srebro, 19.5 mm, 0.31 g; zgięcie kołnierza. |
500 zł 505 zł
50 | POLSKA / Władca nieokreślony z XIII–XIV wieku Brakteat, XIII w.; Głowa na wprost, w czapce lub koronie; Gum-H. 299, Sarbsk 76, Str. 211, Wieleń 207; srebro, 16.1 mm, 0.20 g; delikatnie spłaszczony wał. |
500 zł 800 zł
51 | POLSKA / Władca nieokreślony z XIII–XIV wieku Brakteat, XIII w.; Głowa na wprost, w czapce lub koronie; Gum-H. 299, Sarbsk 76, Str. 211, Wieleń 207; srebro, 15.9 mm, 0.17 g; niewielkie wykruszenie. |
III VF |
400 zł 0 zł
52 | POLSKA / Władca nieokreślony z XIII–XIV wieku Brakteat, II połowa XIII w.; Przewiązana lilia z pręcikami, o bocznych liściach wysokich i słabo widocznych liściach dolnych; BRP Lubomia 61, BRP Przyłęk 37, Kop. 31.. |
II- EF- |
250 zł 420 zł
53 | POLSKA / Władca nieokreślony z XIII–XIV wieku Brakteat, XIII–XIV w.; Krzyż, w każdym kącie kulka; Wieleń 12; srebro, 15.7 mm, 0.12 g; pęknięcie kołnierza i wału. |
300 zł 440 zł
54 | POLSKA / Władca nieokreślony z XIII–XIV wieku Brakteat, XIII–XIV w.; Sześciopromienna gwiazda, niżej półksiężyc łukiem skierowany do wału; BRP Lubomia 64, BRP Przyłęk 50, Kop. 304c; srebro, 15.9 mm, 0.24 g. |
200 zł 240 zł
55 | POLSKA / Władca nieokreślony z XIII–XIV wieku Brakteat, XIII–XIV w., Łapa orła w lewo; Wieleń 131; srebro, 16.3 mm, 0.17 g; niewielkie wykruszenie kołnierza, pęknięcie kołnierza i wału. |
250 zł 260 zł
56 | POLSKA / Władca nieokreślony z XIII–XIV wieku Brakteat, XIII–XIV w.; Łeb barana w prawo, promienie na kołnierzu; BRP Lubomia 50, BRP Przyłęk 16, Kop. 311be; srebro, 18.2 mm, 0.30 g; wykruszenie części kołnierza. |
II- EF- |
500 zł 440 zł
57 | POLSKA / Władca nieokreślony z XIII–XIV wieku Brakteat, XIII–XIV w.; Orzeł heraldyczny w prawo bez korony, w każdym skrzydle po dwa pióra; BRP Lubomia 52, BRP Przyłęk 18, Kop. 311bm; srebro, 17.9 mm, 0.27 g; ład.. |
250 zł 400 zł
58 | POLSKA / Władca nieokreślony z XIII–XIV wieku Brakteat, XIII–XIV w.; Strzała na szerokiej krokwi o poszerzonych podstawach, u dołu kulka; brak analogii w literaturze; srebro, 17.2 mm, 0.17 g; punktowe wgniecenie. |
300 zł 0 zł
59 | POLSKA / Władca nieokreślony z XIII–XIV wieku Brakteat, XIII–XIV w.; Wieża o dwóch oknach i trzech blankach, wokół cztery kulki; Fbg 885 (podobny), Kop. 311em (podobny), brak dokładnej analogii w literaturze; sr.. |
II- EF- |
300 zł 0 zł
60 | POLSKA / Stargard Brakteat, bez daty (1250–1325); Sześciopromienna gwiazda; Dbg-P. 129, Kop. 4787 (R5); srebro, 15.6 mm, 0.33 g; patyna. |
300 zł 550 zł
61 | Śląsk / Henryk II Pobożny (1238–1241) Denar, bez daty (1238–1241), Głogów lub Wrocław; Aw: Władca na tronie, siedzący w prawo, trzymający jabłko królewskie, legenda; Rw: Pod łukiem długowłosa półpostać n.. |
750 zł 2 600 zł
62 | Śląsk / Henryk II Pobożny (1238–1241) lub Bolesław I Łysy (1241–1278) Brakteat ratajski; Głowa na wprost, w czapce zwieńczonej krzyżem, z lewej proporzec, z prawej wieża, całość w obwóce perełkowej; Fbg 518, Frynas S.4-5.1 (R), Kop. 65.. |
800 zł 1 300 zł
63 | Śląsk / Dolny Śląsk Obol lub szeroki brakteat zredukowany, II połowa XIII w.; Klucz z dwoma piórami w prawo, po bokach dwie kulki; BRP Kroczyce 6, BRP Lubomia 26, BRP Przyłęk 63; srebro.. |
II-/III+ EF-/VF+ |
250 zł 200 zł
64 | Śląsk / Dolny Śląsk Obol lub szeroki brakteat zredukowany, II połowa XIII w.; Klucz z dwoma piórami w prawo, z lewej kulka; BRP Kroczyce 6 (odm.), BRP Lubomia 26 (odm.), BRP Przyłęk 63 .. |
300 zł 480 zł
65 | Śląsk / Dolny Śląsk Obol lub szeroki brakteat zredukowany, II połowa XIII w.; Głowa jelenia na wprost, z dużym porożem; Fbg 723, FbgCDS 128, Gum-H. 297, Kop. 311di, Wieleń 177; srebro, .. |
II- EF- |
300 zł 310 zł
66 | Śląsk / Dolny Śląsk Brakteat zredukowany, IV ćwierć XIII w.; Głowa orła w lewo, z długim, zagiętym do dołu dziobem; BRP Lubomia 27, BRP Przyłęk 25, Fbg 834, FbgCDS 213, Kop. 7048bd, Sau.. |
II- EF- |
300 zł 600 zł
67 | Śląsk / Dolny Śląsk Brakteat, II połowa XIII w.; Wieża bramna z czterema blankami, w prześwicie bramy słup; Fbg 887, FbgCDS 253, Kop. 7048cj, Saurma-Jeltsch III/166; srebro, 16.5 mm, 0... |
250 zł 320 zł
68 | Śląsk / Dolny Śląsk Obol szeroki lub brakteat zredukowany, IV ćwierć XIII w.; Trzypłatkowa rozeta z wgłębnym środkiem; BRP Kroczyce 7, BRP Lubomia 25, BRP Przyłęk 40, Fbg 1030, FbgCDS 3.. |
II- EF- |
200 zł 0 zł