Aukcja 80 / 375

USD/PLN: 4.130 | EUR/PLN: 4.500 | data: 13-05-2023

Verzeichniss einer grossen und sehr gewählten polnischen Münz-u. Medaillen-Sammlung dann einer Sammlung von Münzen und Medaillen aller Länder. Zum Behufe der öffentlichen Versteigerung, welche in Wien am 1. April 1850 beginnen wird, verfasst von Leon Mikocki, Wien 1850

Numer: 375
Opis: Katalogi aukcyjne. Verzeichniss einer grossen und sehr gewählten polnischen Münz-u. Medaillen-Sammlung dann einer Sammlung von Münzen und Medaillen aller Länder. Zum Behufe der öffentlichen Versteigerung, welche in Wien am 1. April 1850 beginnen wird, verfasst von Leon Mikocki, Wien 1850; 188 stron + 4 tablice opisujących 3556 pozycji, oryginalna twarda oprawa w półskórek; notowania: M. Gumowski 406; katalog jednej z pierwszych wyśmienitych kolekcji polskich monet i medali, sprzedawanych na aukcjach; niewielkie pojedyncze dziurki na częściach marginesów, przy części pozycji ołówkiem dopisane ceny (?), uszkodzenia narożników okładki, przetarty grzbiet, tylna okładka ze śladami zawilgocenia (odklejony fragment płótna) oraz delikatnie pogięta (ślady po przewiązaniu sznurkiem), wewnątrz exlibris Andrzeja Laskowskiego.
Stan: II, Extremely Fine
Cena szacunkowa: 1 500 zł
Cena wywoławcza: 1 200 zł
Cena wylicytowana: 0 zł

Ilość odsłon: 279