Aukcja nr 79
USD/PLN: 4.520 | EUR/PLN: 4.670 | data: 19-11-2022
Jesteś w:
A79
61 | Brakteaty z Ziem Polskich / Śląsk Brakteat guziczkowy; Pięciopłatkowa rozeta; Kopicki 7049ub, Przyłęk 42; srebro, 19.1 mm, 0.35 g; pęknięcie kołnierza i wału, drobne wykruszenie wału. |
200 zł 160 zł
62 | Brakteaty z Ziem Polskich / Dolny Śląsk Brakteat, IV ćw. XIII w.; Trójliść na długiej łodydze, z podstawy łodygi wyrastają dwie gałązki; Fbg 1016; srebro, 18.6 mm, 0.37 g; ładnie zachowany. |
250 zł 650 zł
63 | Brakteaty z Ziem Polskich / Dolny Śląsk Brakteat, początek XIV w.; Ośmiopromienna gwiazda nad półksiężycem skierowanym rogami do góry; BRP Kroczyce 14, BRP Lubomia 65, BRP Przyłęk 51, Kop. 304d, Sarbsk 98; .. |
250 zł 310 zł
64 | Brakteaty z Ziem Polskich / Dolny Śląsk Brakteat, II połowa XIII w.; Lilia swobodna; Fbg 946, FbgCDS 307; srebro, 17.9 mm, 0.22 g; moneta lekko zgnieciona. |
III VF |
250 zł 310 zł
65 | Brakteaty z Ziem Polskich / Dolny Śląsk Brakteat, II połowa XIII w.; Wieża bramna z czterema blankami, w prześwicie bramy słup; Fbg 887, FbgCDS 253, Kop. 7048cj, Saurma-Jeltsch III/166; srebro, 16.1 mm, 0.2.. |
250 zł 340 zł
66 | Brakteaty z Ziem Polskich / Dolny Śląsk Obol brakteatowy (?), bez daty (1230–1290); Rozeta o trzech trójdzielnych liściach, z wgłębnym środkiem, między liśćmi po kulce; Fbg 1023, FbgCDS 358; srebro, 19.0 mm.. |
II/II- EF/EF- |
500 zł 850 zł
67 | Brakteaty z Ziem Polskich / Dolny Śląsk Brakteat, bez daty (1230–1290); Ukoronowana schematyczna głowa na wprost (?); srebro, 18.4 mm, 0.27 g; zgięcie kołnierza. |
200 zł 550 zł
68 | Brakteaty z Ziem Polskich / Pomorze Gdańskie ? / Polska ? ŚREDNIOWIECZE - Brakteat, IV ćwierć XIII w.; Sześciopromienna gwiazda w trójkątnej tarczy; BRP Prusy E4, Waschinski 52; srebro, 17.2 mm, 0.17 g; patyna, ciekawa emisj.. |
250 zł 260 zł
69 | POLSKA / Kazimierz III Wielki (1333–1370) Denar; Aw: Popiersie w lewo, w koronie, + …OLO…IE \; Rw: Korona, + ◦ C ◦ REGI(S?) ◦; srebro, 12.9 mm, 0.28 g; pięknie zachowany z blaskiem menniczym i niezwykle rzadki. |
I- UNC- |
20 000 zł 44 000 zł
70 | POLSKA / Ludwik I Andegaweński (1370–1382) Denar, bez daty (1370–1382), Kraków; Aw: Tarcza andegaweńska, nad nią pierścień; Rw: Orzeł piastowski; Frynas P.13.2a (S), Kop. 347 (R4); srebro, 12.0 mm, 0.27 g; pię.. |
I- UNC- |
500 zł 1 300 zł
71 | POLSKA / Ludwik I Andegaweński (1370–1382) Denar, Poznań; Aw: Tarcza andegaweńska; Rw: Dwa skrzyżowane klucze, między piórami litera P; Frynas P.13.5a (VR), Gum-H. 374, Kop. 7943a (R7); srebro, 11.6 mm, 0.21 g.. |
II+ EF+ |
1 000 zł 3 000 zł
72 | POLSKA / Władysław Jagiełło (1386–1434) Półgrosz koronny, bez daty (1408–1410), Kraków; Aw: Korona, + MONE (lilia) WLADISL; Rw: Orzeł, + REGIS (lilia) POLONIE; Frynas P.16.1.7, Gum-H. 415, Gum-P. 518, Kop. .. |
II+ EF+ |
200 zł 240 zł
73 | POLSKA / Władysław Jagiełło (1386–1434) Półgrosz koronny, bez daty (1412–1414), Kraków; Aw: Korona, pod nią F‡, + MONE (lilia) WLADISLAI, Rw: Orzeł, + REGIS (lilia) POLONIE; Frynas P.16.1.8, Gum-H. 417, Gum.. |
300 zł 400 zł
74 | POLSKA / Władysław Jagiełło (1386–1434) Kwartnik lwowski, bez daty (1403–1404), Lwów; Aw: Orzeł, + WLADISLAVS ✶ RE\; Rw: Lew w lewo, + …ETA ✶ …MBVRG; Frynas P.16.9, Kop. 3066 (R3), Крижанівський 160 (R6), K.. |
300 zł 4 000 zł
75 | POLSKA / Władysław Warneńczyk (1434–1444) Goldgulden, bez daty (1443–1444), Baia Mare (Nagybánya); Aw: Czteropolowa tarcza herbowa, + WLADISLAVS • D • G • R • VNGARIE •; Rw: Św. Władysław stojący na wprost, t.. |
7 500 zł 24 000 zł
76 | Księstwo fürstenberskie / Henryk, Bernard II, Henryk II lub Bolko II (1301–1326) Kwartnik; Aw: Hełm garnczkowy na wprost, w klejnocie pawie pióra, w otoku trójliście; Rw: Dwunitkowy krzyż z poprzeczkami na końcach ramion, w każdym kącie trójliść, .. |
III VF |
2 500 zł 4 000 zł
77 | Neapol / Robert I Mądry (1309–1343) Gigliato, bez daty (1309–1317); Aw: Postać siedzącego władcy, trzymającego jabłko panowania i berło liliowate, + ROBERT DEI GRA IERL ET SICIL REX; Rw: Krzyż roślinny,.. |
I- UNC- |
500 zł 500 zł
78 | ZAKON KRZYŻACKI Brakteat, bez daty (ok. 1277/1278–1287/1288); Krzyż stojący na łuku, po bokach dwa półksiężyce skierowane rogami do środka, pod łukiem kulka; BRP Prusy T5.8, Kop. 898.. |
500 zł 440 zł
79 | ZAKON KRZYŻACKI / Albrecht von Hohenzollern (1511–1525) Grosz, 1517, Królewiec; Aw: Orzeł brandenburski z tarczą Hohenzollernów na piersi, + ΛLBERTVS ◦D(dwa pierścienie) G ◦ \GR ◦ GNRΛLIS; Rw: Tarcza wielkiego mistrza na t.. |
1 000 zł 1 100 zł
80 | ZAKON KRZYŻACKI / Albrecht von Hohenzollern (1511–1525) Grosz, 1524; Aw: Na tle długiego krzyża tarcza z Orłem brandenburskim z tarczą Hohenzollernów na piersi, ALBER - T9D(dwa krzyże)G - M+GNE - RALIS; Rw: Tarcza wielkieg.. |
II- EF- |
1 250 zł 1 600 zł