Aukcja 79 / 539

USD/PLN: 4.520 | EUR/PLN: 4.670 | data: 19-11-2022

Medal na pamiątkę przyłączenia Pomorza i Rugii do Prus, 1815, projektu F. Königa

Numer: 539
Opis: POMORZE / Fryderyk Wilhelm III (1797–1840). Medal na pamiątkę przyłączenia Pomorza i Rugii do Prus, 1815, projektu F. Königa; Aw: Trzy głowy w lewo: księcia Fryderyka Wilhelma i królów Fryderyka Wilhelma I oraz Fryderyka Wilhelma III w lewo, niżej daty MDCLIII. - MDCCXX. - MDCCCXV., niżej sygnatura C. LOOS DIR. - F. KÖNIG FEC., FRIDER. WILHELMUS PR. ELECT. FRIDER. WILHELMUS I. FRIDER. WILHELMUS III; Rw: Płonący ołtarz, przy którym Borussia przyjmująca berło od Pomeranii, przy nich Orzeł i Gryf, z przodu Morze Bałtyckie, przy którym siedzący Neptun z trójzębem i Viadrus ze sterem i rogiem obfitości, POMERANIA OMNIS INTRA III SECUL. IN FID. BORUSS. RECEPTA, w odcinku PATRIÄ PATRIBUS / FIDA FELIX; Slg. Marienburg 4980; brąz, 50.4 mm, 65.31 g; pięknie zachowany, patyna.
Stan: I-, About Uncirculated
Data sprzedaży: 19-11-2022
Cena szacunkowa: 800 zł
Cena wywoławcza: 640 zł
Cena wylicytowana: 1 000 zł

Ilość odsłon: 409