Aukcja 79 / 39

USD/PLN: 4.520 | EUR/PLN: 4.670 | data: 19-11-2022

Brakteat absolucyjny, bez daty (1137–1138)

Numer: 39
Opis: POLSKA / Bolesław III Krzywousty (1102–1107–1138). Brakteat absolucyjny, bez daty (1137–1138); Św. Wojciech stojący na wprost, z głową skierowaną w lewo, w lewej ręce trzyma pastorał, prawa ręka uniesiona w geście opieki nad klękającym księciem, + …ZBOLEZLAV; Frynas P.6.6, Kop. 47 (R4), Nakielski (Brakteaty Bolesława III Krzywoustego…) typ II-2, Such. XI/XII w. XV/2; srebro, 25.5 mm, 0.41 g; patyna.
Stan: III, Very Fine
Data sprzedaży: 19-11-2022
Cena szacunkowa: 2 500 zł
Cena wywoławcza: 2 000 zł
Cena wylicytowana: 3 100 zł

Ilość odsłon: 406