Aukcja 74 / 418

USD/PLN: 4.180 | EUR/PLN: 4.520 | data: 16-05-2020
Jesteś w: A74  MEDALE  RYGA - miasto

medal wybity na pamiątkę otwarcia nowego budynku giełdy w Rydze, 1856, projektu Friedricha Wilhelma Kullricha i G. Loosa

Numer: 418
Opis: RYGA - miasto. medal wybity na pamiątkę otwarcia nowego budynku giełdy w Rydze, 1856, projektu Friedricha Wilhelma Kullricha i G. Loosa; Aw: Fasada budynku nowej giełdy, wyżej DIE NEUE BÖRSE IN RIGA, w odcinku BEGONNEN D. 3 JUNI 1852 / EINGEWEIHT D. 26 MAI 1856, przedzielone rózgami liktorskimi z kotwicą; Rw: Bogini miasta trzymająca tarczę, siedząca między Pax i Hermesem, u dołu wśród fal Putto na delfinie oraz Neptun, u góry * FRIEDE FLEISS SEEGEN *; H-Cz. 6370 (w srebrze); brąz, 42.5 mm, 35.51 g; miejscowa patyna, wyśmienicie zachowany, punca na obrzeżu
Stan: I/I-, Choice About Uncirculated
Data sprzedaży: 16-05-2020
Cena szacunkowa: 350 zł
Cena wywoławcza: 280 zł
Cena wylicytowana: 550 zł

Ilość odsłon: 757