Aukcja 74 / 416

USD/PLN: 4.180 | EUR/PLN: 4.520 | data: 16-05-2020
Jesteś w: A74  MEDALE  NIDERLANDY  Holandia

medal wybity w celu upamiętnienia morderstwa braci de Witt, 1672, autorstwa Pierre’a Aury’ego

Numer: 416
Opis: NIDERLANDY / Holandia. medal wybity w celu upamiętnienia morderstwa braci de Witt, 1672, autorstwa Pierre’a Aury’ego; Aw: Popiersia dwóch braci, zwrócone ku sobie, niżej we wstędze HIC ARMIS - MAXIMVS - ILLE TOGA, pod wstęgą herb de Witt, IOHANNES DE WITT • NAT • A • 1625 • / INTEGER VITÆ - CORNELIUS DE WITT • NAT • 1623 / SCELERIS=QVE PVRVS; Rw: Scena mitologizowana: w wieńcu cierniowym wielogłowa bestia zjadająca braci de Witt, z prawej sygnatura AVRY•F, na wieńcu szarfa, na której MENS - AGITAT - MOLEM - ET • MACNO • - SE COR - PORE - MISCET, w odcinku NOBILE PAR FRATRVM SEVO / FVROR ORE TRVCIDAT• / XX AVGVSTI•, NUNC • REDEUNT • ANIMIS • INGENTIA • CONSULIS • ACTA - ET • FORMIDATI • SCEPTRIS • ORACLA MINISTRI; srebro lane i cyzelowane, 72.8 mm, 50.90 g; bardzo ładnie zachowany, stara patyna, rzadki
Stan: II, Extremely Fine
Data sprzedaży: 16-05-2020
Cena szacunkowa: 3 000 zł
Cena wywoławcza: 2 400 zł
Cena wylicytowana: 3 500 zł

Ilość odsłon: 876