Aukcja nr 72
USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.260 | data: 11-05-2019
Jesteś w:
A72
381 | POLSKA / Kwity i zaświadczenia kwit ofiary z dóbr duchownych (dwudziestego grosza), numer 263 z dnia 31.06.1794 !, z dóbr w parafii Św. Krzyża, powiat warszawski w województwie warszawskim, na kwo.. |
250 zł 360 zł
382 | POLSKA / Kwity i zaświadczenia kwit dziesięciny z parafii Łomża z 27.07.1809, opiewający na kwotę 791 złotych, 2 grosze i 9 szelągów jako czynsz czerwcowy i rata wrześniowa 1809 roku, wystawiony k.. |
II/III EF/VF |
150 zł 360 zł
383 | POLSKA / Kwity i zaświadczenia kwit liwerunku (podatku na utrzymanie wojska) za rok 1812/13, wystawiony w Chalinie 4.04.1812 roku dla probostwa w Rokitnie w powiecie międzyrzeckim, departamencie p.. |
II- EF- |
200 zł 420 zł
384 | USA Georgia, 5 dolarów 8.06.1777, for the Support of the Continental Troops, numeracja 112; z podpisami: Joseph Wood, Edward Langworthy (sygnatariusz Artykułów Konfedera.. |
III VF |
2 500 zł 2 100 zł
385 | OBLIGACJE Kommissya Centralna Likwidacyjna Królestwa Polskiego; dowód przezania sumy 31 złotych i 18 groszy (w tym 20 złotych 18 groszy w kapitale i 11 złotych w procentach) z.. |
2 500 zł 3 000 zł
386 | OBLIGACJE Powstanie Styczniowe 1863-1864, Rząd Narodowy, Pożyczka Ogólna Narodowa Polska 5% na kwotę 100 złotych polskich 10.10.1863, seria A numeracja 02627, z 10 kuponami, d.. |
I UNC |
3 000 zł 3 200 zł
387 | OBLIGACJE Powstanie Styczniowe 1863-1864, Rząd Narodowy, Pożyczka Ogólna Narodowa Polska 5% na kwotę 500 złotych polskich 10.10.1863, seria B, numeracja 00644, z 10 kuponami, .. |
II+ EF+ |
9 000 zł 12 000 zł
388 | OBLIGACJE Powstanie Styczniowe 1863-1864, Rząd Narodowy, Pożyczka Ogólna Narodowa Polska 5% na kwotę 10.000 złotych polskich 10.10.1863, seria E, numeracja 102, z 10 kuponami,.. |
I/I- UNC/UNC- |
15 000 zł 27 000 zł
389 | OBLIGACJE II Rzeczpospolita Polska 1918-1939; obligacja I-ej serii 4% Państwowej Renty Złotej na 10.000 złotych w złocie 1.04.1936, Warszawa, I seria numeracja 002058, z talon.. |
I UNC |
1 000 zł 950 zł
390 | OBLIGACJE II Rzeczpospolita Polska 1918-1939; obligacja II-ej serii 4 % państwowej renty złotej na 10.000 złotych w złocie, Warszawa 1.06.1937; numeracja 001810, z talonem i 2.. |
I- UNC- |
1 250 zł 1 100 zł
391 | AKCJE Towarzystwo Wyrobów Zbożowych, akcja na 100 złotych, Warszawa 1.07.1825, numeracja 2475, papier ze znakiem wodnym prążkowanym i napisem KONSKIE; wystawiona dla Jakub.. |
3 000 zł 2 600 zł
392 | AKCJE Towarzystwo Akcyjne Filharmonia Warszawska; akcja na okaziciela na 300 rubli, Warszawa 1911, numeracja 0626, z podpisami dyrektorów spółki: Feliks Dziechciński, Gust.. |
4 000 zł 4 300 zł
393 | AKCJE Firmowo - Komandytowe Towarzystwo Browar Trawniki; udział imienny na 250 rubli, Trawniki 30.10.1912, numeracja 107, z podpisem prezesa browaru Romualna Sobockiego, w.. |
1 500 zł 1 600 zł
394 | POLSKA / Zygmunt III Waza 1587-1632 medal gdański, 1617, projektu Samuela Ammana; Aw: Popiersie władcy w prawo, w zbroi, z łańcuchem z Orderem Złotego Runa, SIGISMVNDVS•III•D:G:POLONIÆ•ET•SVECIÆ•REX•D:.. |
III VF |
2 000 zł 4 200 zł
395 | POLSKA / Jan Kazimierz 1649-1668 medal z okazji zawarcia pokoju w Oliwie, 1660, autorstwa J. Höhna młodszego; Aw: Popiersie króla w prawo, na dole sygnatura h.IU.V., w otoku IOANNES CASIMIR9 D•G•POL.. |
II-/III+ EF-/VF+ |
3 000 zł 2 800 zł
396 | POLSKA / Ludwika Maria żeton, 1661; Aw: Popiersie Ludwiki Marii w prawo, •LVD•MAR•D•G•REGINA•POL•ET•SVE•; Rw: Skrzyżowane palma i miecz, w wieńcu laurowym, wyżej •1661•, niżej herb Ślepowr.. |
II+ EF+ |
800 zł 2 400 zł
397 | POLSKA / Rafał Leszczyński medal z Rafałem Leszczyńskim, Wrocław, projektu Johanna Reinharda Engelhardta; Aw: Popiersie w lewo, niżej sygnatura JE, w otoku •RAPHAEL• COM: IN• LESZNO•LESZCZYŃSK.. |
III VF |
3 000 zł 7 000 zł
398 | POLSKA / Stanisław Leszczyński kopia galwaniczna medalu z 1710; Aw: Popiersie w prawo, w zbroi i płaszczu, w dolnej części sygnatura M•T•C•C•, D.G•STANISLA9 - I•REX POLONIÆ•; Rw: Postać na scenie,.. |
400 zł 320 zł
399 | POLSKA / August II Sas 1697-1733 kopia galwaniczna medalu z 1705; Aw: Popiersie króla w prawo, w zbroi i płaszczu, w otoku AVGVSTVS II - POLONIAR REX, w odcinku •A•MDCCV•; Rw; Słońce z ludzką twarzą.. |
500 zł 0 zł
400 | POLSKA / August II Sas 1697-1733 medal o wadze półtalara, 1711; Aw: Postać Augusta II w stroju wikariusza Cesarstwa, z lewej strony na postumencie miecz imitra książęca; Rw: Tarcze herbowe Rzeczypos.. |
1 000 zł 2 600 zł