Aukcja 72 / 430

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.260 | data: 11-05-2019
Jesteś w: A72  MEDALE  ZABÓR AUSTRIACKI

medal upamiętniający rozbiór Polski, 1782, Wiedeń, projektu Jana Nepomuka Würtha (1753-1811)

Numer: 430
Opis: ZABÓR AUSTRIACKI. medal upamiętniający rozbiór Polski, 1782, Wiedeń, projektu Jana Nepomuka Würtha (1753-1811); Aw: Popiersie cesarza Józefa II w prawo, niżej sygnatura I•N•WIRT•F•, IOS•II•AVG•GALIC•ET•LOD•R• OSVIC•ET•ZAT•D•, Rw: Mężczyzna w todze wręcza dokument kobiecie w koronie muralis, wspartej o czteropolową tarczę z herbami Galicji, Lodomerii, Oświęcimia i Zatorza, między nimi ceber z wystającymi kłosami zboża, w odcinku MDCCLXXXII•, CONVENTV•ORDIN•PERPETVO•IN•GALICIA•ET•LOD• CONSTITVTO; H-Cz. 4580; srebro, 42.8 mm, 26.27 g; ładnie zachowany medal, delikatna patyna
Stan: II, Extremely Fine
Data sprzedaży: 11-05-2019
Cena szacunkowa: 1 250 zł
Cena wywoławcza: 1 000 zł
Cena wylicytowana: 2 600 zł

Ilość odsłon: 304