Aukcja 72 / 204

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.260 | data: 11-05-2019

ort 1614, Gdańsk

Numer: 204
Opis: Zygmunt III Waza 1587-1632 / miasto Gdańsk. ort 1614, Gdańsk; Aw: Popiersie króla w szerokiej kryzie w prawo, wokoło napis SIGIS 3 D G REX POL M D L R PR - pomiędzy L i R brak interpunkcji; Rw: Herb miasta Gdańska podtrzymywany przez dwa lwy, w otoku łapa niedźwiedzia z kropką u góry, napis MONETA CIVIT GEDANENSIS zakończony datą 1614 (odmiana z wszystkimi dużymi cyframi); Shatalin GD14-4 (R3), CNG 155.IV, Kop. 7487 (R2), Kop. Z.III.W. 1471 (R2); rewers wybity nieco uszkodzonym stemplem, ale moneta bardzo ładnie zachowana
Stan: II/II+, Good Extremely Fine
Data sprzedaży: 11-05-2019
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Cena wywoławcza: 800 zł
Cena wylicytowana: 1 500 zł

Ilość odsłon: 1120