Aukcja 72 / 203

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.260 | data: 11-05-2019

ort 1612, Gdańsk

Numer: 203
Opis: Zygmunt III Waza 1587-1632 / miasto Gdańsk. ort 1612, Gdańsk; Aw: Popiersie króla w szerokiej kryzie w prawo, wokoło napis SIGIS 3 D G REX POL M D L R PR; Rw: Herb miasta Gdańska podtrzymywany przez dwa lwy, u góry wariant z kropką nad łapą niedźwiedzia, interpunkcja w formie kropek, w otoku napis MONETACIVIT GEDANENSIS 1612; Shatalin GD12-1 (R2), CNG 155.II.a, Kop. 7485 (R2), Kop. Z.III.W. 1469 (R2); subtelna patyna, wyjątkowo pięknie zachowany rzadki rocznik
Stan: I/I-, Choice About Uncirculated
Data sprzedaży: 11-05-2019
Cena szacunkowa: 1 500 zł
Cena wywoławcza: 1 200 zł
Cena wylicytowana: 3 400 zł

Ilość odsłon: 1173