Aukcja 72 / 186

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.260 | data: 11-05-2019

trojak 1595, Lublin

Numer: 186
Opis: Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne. trojak 1595, Lublin; rzadszy wariant w tym typie trojaka z tytulaturą króla SIG III, skrócona data rozdzielona herbem Topór (zarządcy mennicy Kacpra Rytkiera), ozdobniki po bokach nominału; Iger L.95.2.d (R5) - z tej samej pary stempli, Kop. 1014 (R5), Kop. Z.III.W. 753 (R5), Tyszkiewicz 25 mk; szlachetna, stara patyna, moneta w bardzo ładnym stanie zachowania
Stan: II, Extremely Fine
Data sprzedaży: 11-05-2019
Cena szacunkowa: 2 500 zł
Cena wywoławcza: 2 000 zł
Cena wylicytowana: 2 200 zł

Ilość odsłon: 168