Aukcja 72 / 185

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.260 | data: 11-05-2019

trojak 1595, Lublin

Numer: 185
Opis: Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne. trojak 1595, Lublin; z tytulaturą króla SIG 3, skrócona data rozdzielona herbem Topór (zarządcy mennicy Kacpra Rytkiera) występującym na trojakach lubelskich jedynie w tym roczniku, po bokach nominału ozdobniki; Iger L.95.2.b (R5), Kop. 1014 (R5), Kop. Z.III.W. 752 (R4), Tyszkiewicz 25 mk; ładna, stara patyna, bardzo ładnie zachowany i bardzo rzadki
Stan: II, Extremely Fine
Data sprzedaży: 11-05-2019
Cena szacunkowa: 3 000 zł
Cena wywoławcza: 2 400 zł
Cena wylicytowana: 2 800 zł

Ilość odsłon: 167