Aukcja nr 71
USD/PLN: 3.740 | EUR/PLN: 4.270 | data: 17-11-2018
Jesteś w:
A71
121 | KOLEKCJA BRAKTEATÓW Z XIII / XIV W. Z ZIEM POLSKICH I SĄSIADUJĄCYCH Polska, Mazowsze; brakteat, koniec XIII w.; Trzy krzyże połączone podstawami; Kop. 311a, Wieleń 90; srebro 16 mm, 0.19 g, ładnie zachowany i bardzo rzadki |
300 zł 650 zł
122 | KOLEKCJA BRAKTEATÓW Z XIII / XIV W. Z ZIEM POLSKICH I SĄSIADUJĄCYCH Polska?; brakteat, XIII/XIV w.; Wieża zwieńczona kopułą z kulą, po bokach dwa kółka; Wieleń 97; srebro 18 mm, 0.19 g, niezwykle rzadka moneta znana jedynie z jednego.. |
II- EF- |
300 zł 1 100 zł
123 | KOLEKCJA BRAKTEATÓW Z XIII / XIV W. Z ZIEM POLSKICH I SĄSIADUJĄCYCH Pomorze Wschodnie; brakteat, XIII w.; Głowa ptaka w lewo, trzymającego w dziobie lilię, w polach kulki; Kop. 208, Sarbsk 92, Wieleń 134; srebro 17 mm, 0.12 g, nieco .. |
800 zł 700 zł
124 | KOLEKCJA BRAKTEATÓW Z XIII / XIV W. Z ZIEM POLSKICH I SĄSIADUJĄCYCH Polska?, brakteat, XIII/XIV w.; Ptak (kogut?) ze złożonymi skrzydłami i rozpuszczonym ogonem kroczący w prawo; Wieleń 150, Kop. 311cd; srebro 17 mm, 0.13 g, bardzo r.. |
300 zł 480 zł
125 | KOLEKCJA BRAKTEATÓW Z XIII / XIV W. Z ZIEM POLSKICH I SĄSIADUJĄCYCH Pomorze Wschodnie, Sambor II Tczewski 1233-1278; brakteat, przed 1277 r., mennica Tczew?; Gryf lecący w lewo na trójkątnej tarczy; Frynas P.Pom.4.3 (VR), Kop. 211 (R.. |
III VF |
500 zł 600 zł
126 | KOLEKCJA BRAKTEATÓW Z XIII / XIV W. Z ZIEM POLSKICH I SĄSIADUJĄCYCH Polska; brakteat, koniec XIII w.; Głowa byka na wprost; Wieleń 166, Sarbsk 29; srebro 17 mm, 0.22 g, efektowny rysunek, minimalne wykruszenia poza wałem otokowym, al.. |
300 zł 480 zł
127 | KOLEKCJA BRAKTEATÓW Z XIII / XIV W. Z ZIEM POLSKICH I SĄSIADUJĄCYCH Polska; brakteat, XIII/XIV w.; Lew? kroczący w prawo, z ogonem wywiniętym do góry na kształt litery V; Kop. 7048as, Wieleń 183; srebro 17 mm, 0.21 g, ładnie zachowan.. |
300 zł 1 700 zł
128 | KOLEKCJA BRAKTEATÓW Z XIII / XIV W. Z ZIEM POLSKICH I SĄSIADUJĄCYCH Polska; brakteat, koniec XIII w.; Lew idący w lewo z głową zwróconą do tyłu i podwiniętym ogonem; Wieleń 189, Kop. 7049lh; srebro 18 mm, 0.30 g, bardzo rzadki, efekt.. |
400 zł 3 800 zł
129 | KOLEKCJA BRAKTEATÓW Z XIII / XIV W. Z ZIEM POLSKICH I SĄSIADUJĄCYCH Dolny Śląsk; brakteat, 2. poł. XIII w.; Głowa na wprost z pięcioma najeżonymi włosami; Kop. 311ap, Fbg 578, Sarbsk 16, Wieleń 209; srebro 15 mm, 0.21 g, bardzo efekt.. |
II- EF- |
300 zł 440 zł
130 | KOLEKCJA BRAKTEATÓW Z XIII / XIV W. Z ZIEM POLSKICH I SĄSIADUJĄCYCH Dolny Śląsk; obol lub szeroki brakteat zredukowany, 2. poł. XIII w.; Zgeometryzowany jeleń kroczący w prawo; Kop. 7048ar, Fbg 739, BRP Przyłęk 15, Saurma-Jeltsch IV/.. |
300 zł 1 900 zł
131 | KOLEKCJA BRAKTEATÓW Z XIII / XIV W. Z ZIEM POLSKICH I SĄSIADUJĄCYCH Polska; brakteat, początek XIV w.; Łeb barana z otwartym pyskiem w prawo, promieniste linie poza wałem otokowym; Kop. 311bd, BRP Lubomia 50, BRP Przyłęk 16; srebro 1.. |
III VF |
300 zł 400 zł
132 | KOLEKCJA BRAKTEATÓW Z XIII / XIV W. Z ZIEM POLSKICH I SĄSIADUJĄCYCH Polska; brakteat guziczkowy, przełom XIII-XIV w.; Orzeł heraldyczny bez korony z głową w prawo, w każdym skrzydle po 2 pióra; Kop. 311bm, Lubomia 52, Przyłęk 18; sre.. |
II- EF- |
250 zł 600 zł
133 | KOLEKCJA BRAKTEATÓW Z XIII / XIV W. Z ZIEM POLSKICH I SĄSIADUJĄCYCH Śląsk; brakteat zredukowany, XIII/XIV w.; Głowa orła w lewo z długim, zagiętym do dołu na końcu dziobem; Fbg 834, Przyłęk 25, Lubomia 27, Kop. 7048bd, Saurma-Jeltsch.. |
III VF |
250 zł 320 zł
134 | KOLEKCJA BRAKTEATÓW Z XIII / XIV W. Z ZIEM POLSKICH I SĄSIADUJĄCYCH Polska, Władysław Łokietek 1305-1333; brakteat, początek XIV w.; Popiersie orła w koronie w prawo (obserwatora), promienie na kołnierzu; Frynas P.11.18 (VR), BRP Lub.. |
300 zł 1 600 zł
135 | KOLEKCJA BRAKTEATÓW Z XIII / XIV W. Z ZIEM POLSKICH I SĄSIADUJĄCYCH Polska; brakteat, początek XIV w.; Ptak ze złożonymi skrzydłami i wachlarzowatym ogonem w prawo; BRP Przyłęk 31, Kop. 311by; srebro 17 mm, 0.36 g, patyna, ładnie zac.. |
II- EF- |
300 zł 1 600 zł
136 | KOLEKCJA BRAKTEATÓW Z XIII / XIV W. Z ZIEM POLSKICH I SĄSIADUJĄCYCH Dolny Śląsk; obol lub szeroki brakteat zredukowany, 2. poł. XIII w.; Potrójna roślina na trójkącie; BRP Lubomia 62, BRP Przyłęk 38, Fbg 1023; srebro 19 mm, 0.28 g, p.. |
II- EF- |
200 zł 1 800 zł
137 | KOLEKCJA BRAKTEATÓW Z XIII / XIV W. Z ZIEM POLSKICH I SĄSIADUJĄCYCH Polska; brakteat guziczkowy, XIII lub XIV w., Gruba gwiazda sześcioramienna o zwężających się ramionach, BRP Przyłęk 45, BRP Lubomia 59, srebro 19 mm, 0.44 g, odmian.. |
300 zł 420 zł
138 | KOLEKCJA BRAKTEATÓW Z XIII / XIV W. Z ZIEM POLSKICH I SĄSIADUJĄCYCH Polska, Księstwo Sandomierskie, Władysław Łokietek 1305-1333; brakteat, początek XIV w.; Dwie gwiazdy sześcioramienne jedna nad drugą, z boków dwa półksiężyce zwróco.. |
II- EF- |
500 zł 3 200 zł
139 | KOLEKCJA BRAKTEATÓW Z XIII / XIV W. Z ZIEM POLSKICH I SĄSIADUJĄCYCH Polska, Krakowskie, Władysław Łokietek 1305-1333; brakteat, ok. 1305-1320; Dwie wieże o stożkowych dachach, z pojedynczymi oknami, stojące na podstawie z trzech połą.. |
1 000 zł 2 000 zł
140 | KOLEKCJA BRAKTEATÓW Z XIII / XIV W. Z ZIEM POLSKICH I SĄSIADUJĄCYCH Polska, Krakowskie, Władysław Łokietek 1305-1333; brakteat, ok. 1305-1320; Dwie wieże o stożkowych dachach, z pojedynczymi oknami, stojące na równej podstawie z trze.. |
II+ EF+ |
1 000 zł 2 200 zł