Aukcja 71 / 719

USD/PLN: 3.740 | EUR/PLN: 4.270 | data: 17-11-2018
Jesteś w: A71  VARIA  POLSKA

II Rzeczpospolita Polska 1918-1939

Numer: 719
Opis: POLSKA. II Rzeczpospolita Polska 1918-1939; lata 30-te XX wieku, dystynktorium (order kanonicki), odznaka wzorowana na Orderze Orła Białego; Krzyż Maltański z promieniami w kątach i z kulkami na końcach ramion, na nim nałożony Orzeł Biały, na stronie odwrotnej medalion ze stojącymi postaciami z lewej prawdopodobnie święty Andrzej Bobola z prawej postać świętego biskupa Stanisława; obaj święci byli patronami diecezji płockiej wchodzącej w skład Metropolii Warszawskiej; srebro złocone i emaliowane 63 x 63 mm, łańcuch z mosiądzu długości ok. 49 cm, zakończony zapięciem szufladkowym z symbolami zakonu jezuitów, drobne uszkodzenie białej emalii na szyi i skrzydłach Orła, ale piękne wykonanie, bardzo efektowna odznaka
Stan: II+, Choice Extremely Fine
Data sprzedaży: 17-11-2018
Cena szacunkowa: 2 000 zł
Cena wywoławcza: 1 600 zł
Cena wylicytowana: 2 800 zł

Ilość odsłon: 209