Aukcja 70 / 198

USD/PLN: 3.370 | EUR/PLN: 4.140 | data: 21-04-2018

naśladownictwo denara krzyżowego z końca XI w.

Numer: 198
Opis: POLSKA / Polskie naśladownictwa biskupich monet saskich. naśladownictwo denara krzyżowego z końca XI w.; Aw: Dłoń ze sztandarem po prawej; Rw: Krzyż kawalerski z pastorałem między ramionami, w przeciwległych kątach kulki; CNP 1017, Dbg 1356a, Str. 26c var.; srebro 12 mm, 0.87 g, zielona patyna, bardzo rzadki, zupełnie inny stylistycznie niż saskie denary krzyżowe, uważany od dawna za mennictwo z terenu Polski z czasów Władysława Hermana
Stan: III+, Good Very Fine
Data sprzedaży: 21-04-2018
Cena szacunkowa: 800 zł
Cena wywoławcza: 640 zł
Cena wylicytowana: 1 000 zł

Ilość odsłon: 997