Aukcja nr 66

USD/PLN: 3.830 | EUR/PLN: 4.310 | data: 10-09-2016
335 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne
trojak 1592, Olkusz; popiersie króla bez obwódki, na rewersie pełna data kończy napis w trzecim wierszu; Iger O.92.4.b (R1)
III+/II-
VF+/EF-
300 zł
460 zł
336 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne
trojak 1596, Olkusz; Iger O.96.1.d; dość ładny
200 zł
220 zł
337 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne
trojak 1598, Olkusz; bardzo rzadka odmiana z dwiema rozetkami pod popiersiem króla z długą brodą; Iger O.98.3.c (R4)
750 zł
925 zł
338 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne
trojak 1600, Olkusz; odmiana z literami IF-I na końcu napisu na rewersie; Iger O.00.2.m/l
200 zł
200 zł
339 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne
trojak 1598, Poznań; litery HR - HT na rewersie; Iger P.98.2.a (R); niedobity
200 zł
220 zł
340 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne
trojak 1593, Malbork; Iger M.93.1.a; piękny
250 zł
800 zł
341 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne
trojak 1594, Bydgoszcz; odmiana z końcówką POLO M D L; Iger B.94.1.b (R1).
III+/II-
VF+/EF-
200 zł
750 zł
342 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne
trojak 1595, Wschowa; bardzo rzadka odmiana z herbem Lewart w tarczy pod popiersiem; Iger W.95.3.b (R5), Kop. 998 (R6)
III/III+
VF/VF+
2 000 zł
3 000 zł
343 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne
trojak 1595, Wschowa; bardzo rzadka odmiana z herbem Lewart w tarczy pod popiersiem; Iger W.95.3.b (R5), Kop. 998 (R6); patyna
2 000 zł
2 200 zł
344 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne
trojak 1595, Wschowa; na rewersie końcówka POLONIA i krzyżyki po bokach herbu Lewart; Iger W.95.6.c; ładny, z blaskiem menniczym
II/II-
EF/EF-
200 zł
460 zł
345 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne
trojak 1596, Wschowa; z końcówką na rewersie POLONIÆ; Iger W.96.1.d; ładny
200 zł
260 zł
346 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne
trojak 1598, Wschowa; z literami I-F na rewersie; Iger W.98.1.b (R); patyna, drobne wady wybicia, ale piękny egzemplarz z dużym blaskiem menniczym
I/I-
UNC/UNC-
400 zł
925 zł
347 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne
trojak 1598, Wschowa; na rewersie litery HR - K przedzielone herbem Lewart; Iger W.98.2.d
250 zł
300 zł
348 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne
trojak 1601, Wschowa; na rewersie gwiazdka na końcu napisu; Iger W.01.5.g (R); rzadki i dość ładny
250 zł
550 zł
349 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne
trojak 1597, Lublin; data 9-7 po bokach Orła, u dołu z prawej strony znak menniczy (nieznanego dzierżawcy, prawdopodobnie Hansa Ecke); Iger L.97.14.c (R4), Kop. 1082 ..
1 000 zł
2 000 zł
350 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne
trojak 1601, Kraków; popiersie króla w lewo; Iger K.01.1.a (R1); piękny
500 zł
750 zł
351 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne
półtorak 1614, Kraków; haki” w napisie otokowym, odmiana z 5-polową tarczą herbową; Kop. 830 (R), Górecki III K.14.2.b (R1); bardzo ładny
150 zł
180 zł
352 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne
półtorak 1614, Bydgoszcz; odmiana z 5-polową tarczą herbową; Kop. 832 (R), Górecki B.14.3.f (F1); piękny
200 zł
350 zł
353 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne
półtorak, bez daty, Bydgoszcz; z herbem Sas na rewersie; Górecki -, Kop. 822 (R7), Tyszkiewicz 30? mk; patyna, ładny i bardzo rzadki
300 zł
1 100 zł
354 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne
grosz 1593, Olkusz; Aw: Popiersie króla i napis wokoło, Rw: Tarcze herbowe i napis wokoło, rzadka odmiana ze znakami menniczymi - słoneczko i dzban - pod popiersiem k..
3 000 zł
3 600 zł