Aukcja nr 66

USD/PLN: 3.830 | EUR/PLN: 4.310 | data: 10-09-2016
555 Księstwo Warszawskie 1807-1815 / Fryderyk August I 1806-1827
1/3 talara (dwuzłotówka) 1814 I.B., Warszawa; Plage 113, H-Cz. 3482, Kop. 3699, Berezowski 3 zł; ładnie zachowany portet władcy
750 zł
900 zł
556 Księstwo Warszawskie 1807-1815 / Fryderyk August I 1806-1827
1/3 talara (dwuzłotówka) 1814 I.B., Warszawa; Plage 113, H-Cz. 3482, Kop. 3699, Berezowski 3 zł; patyna, przyzwoicie zachowana
300 zł
700 zł
557 Księstwo Warszawskie 1807-1815 / Fryderyk August I 1806-1827
10 groszy 1813/IB, Warszawa; duże cyfry nominału; Plage 103, Kop. 3690; patyna, ładnie zachowane
250 zł
1 100 zł
558 Wolne Miasto Gdańsk 1808-1812
szeląg 1808, Gdańsk; odbitka w czystym srebrze 0.95 g; CNG 442, Olding’14 D5, Plage 46; bardzo rzadki, pięknie zachowany i z dużym lustrem menniczym
3 000 zł
4 900 zł
559 Monety w oblężeniu Zamościa 1813
2 złote 1813, Zamość; odmiana z dłuższymi gałązkami wieńca i dużą bombą, w dacie cyfry 1 i 3 rozsunięte; Plage 126, Berezowski 5 zł, Bitkin 4 (R2); moneta miejscowo w..
2 000 zł
2 600 zł
560 Monety w oblężeniu Zamościa 1813
6 groszy 1813, Zamość; Aw: Napis w poziomie; PIENIĄDZ / W OBLĘŻENIU / ZAMOŚCIA/1813, Rw: Napis 6/GROSZY, poniżej skrzyżowane gałązki palmowe, w otoku napis BOŻE DOPOM..
7 500 zł
8 000 zł
561 Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Aleksander I 1815-1825
25 złotych 1817, Warszawa; Aw: Głowa cara w prawo i napis w otoku, Rw: Dwugłowy Orzeł rosyjski pod koroną, poniżej litery I-B i napis w otoku; złoto 4.90 g; Plage 11,..
8 000 zł
11 000 zł
562 Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Aleksander I 1815-1825
10 złotych 1825 I.B., Warszawa; Aw: Głowa cara w prawo i napis w otoku ALEXANDER I CESARZ SA. W. ROS. KRÓL POLSKI, Rw: Orzeł carski z Orłem Polskim na płaszczu gronos..
12 500 zł
15 000 zł
563 Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Aleksander I 1815-1825
złotówka 1818 I.B., Warszawa; Plage 62, Bitkin 842; justowana
300 zł
470 zł
564 Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Mikołaj I 1825-1855
3 grosze 1840 M-W, Warszawa; kropka po dacie; Iger KK.40.1.a, Plage 195, Kop. 9369 (R), Bitkin 1206; moneta bita bez zgody cara w późniejszych latach 1841-1849 po wpr..
2 000 zł
4 000 zł
565 Powstanie Listopadowe 1830-1831
dukat 1831, Warszawa; odmiana z kropką przed pochodnią; złoto 3.48 g; Plage 269, H-Cz. 3659 (R), Bitkin 1, Fr. 114; dość ładnie zachowany
5 000 zł
5 500 zł
566 Powstanie Listopadowe 1830-1831
2 złote 1831, Warszawa; odmiana z kropką po POL i Pogonią z pochwą na miecz; Plage 273, Bitkin 4; piękne zachowane i z dużym blaskiem menniczym
1 000 zł
1 900 zł
567 Powstanie Listopadowe 1830-1831
3 grosze polskie 1831, Warszawa; łapy Orła proste, z kropką po POLS; Iger Pl.31.1.a (R), Plage 282, Bitkin 8; piękne
II+/I-
EF+/UNC-
600 zł
1 500 zł
568 Zabór rosyjski / Mikołaj I 1825-1855
1 1/2 rubla = 10 złotych 1835 Н-Г, Petersburg; odmiana z szeroką koroną, jedna jagódka po 4 kępce liści; Plage 322, Bitkin 1087; moneta wybita nieco uszkodzonym stemp..
700 zł
1 300 zł
569 Zabór rosyjski / Mikołaj I 1825-1855
rubel 1842, Warszawa; odmiana z prostym ogonem Orła i napisem ЗОЛОТНИКА; Plage 425, Bitkin 415; bardzo ładny
II/II+
EF/EF+
750 zł
1 550 zł
570 Zabór rosyjski / Mikołaj I 1825-1855
3/4 rubla = 5 złotych 1840 M-W, Warszawa; ogon Orła ułożony wachlarzowato, na rewersie długie wstęgi wieńca; Plage 365 var., Bitkin 1147; bardzo ładnie zachowane
II/II-
EF/EF-
400 zł
900 zł
571 Zabór rosyjski / Mikołaj I 1825-1855
30 kopiejek = 2 złote 1841, Warszawa; wariant z wystającym środkowym piórem w ogonie Orła; Plage 380, Bitkin 1163 (R), Berezowski 5 zł; rzadki rocznik
250 zł
750 zł
572 Zabór rosyjski / Mikołaj I 1825-1855
25 kopiejek = 50 groszy 1846 M-W, Warszawa; wariant z dużym krzyżem na jabłku królewskim; Plage 385, Bitkin 1252; miejscowa ciemna patyna, bardzo ładne
500 zł
850 zł
573 Zabór rosyjski / Mikołaj I 1825-1855
25 kopiejek = 50 groszy 1846 M-W, Warszawa; wariant z małym krzyżem na jabłku królewskim; Plage 385, Bitkin 1252; moneta w bardzo ładnym stanie zachowania
350 zł
950 zł
574 Zabór rosyjski / Mikołaj I 1825-1855
15 kopiejek = 1 złoty 1840 Н-Г, Petersburg; Plage 416, Bitkin 1122; bardzo ładnie zachowane
300 zł
1 000 zł