Aukcja nr 63
USD/PLN: 3.930 | EUR/PLN: 4.320 | data: 27-02-2016
Jesteś w:
A63
901 | NIDERLANDY / Utrecht talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1651, znak menniczy herb miasta; Delm. 845, Purmer Ut38, srebro 26.93 g, ładnie zachowane |
300 zł 500 zł
902 | NIDERLANDY / Zelandia talar (Rijksdaalder) 1662; Dav. 4844, Delm. 975, Purmer Ze48; srebro 28.15 g, bardzo ładny |
II- EF- |
400 zł 750 zł
903 | NIDERLANDY / Kampen talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1647, rycerz stojący w prawo z głową zwróconą do tyłu, znak menniczy lilia; Delm. 862, Purmer Ka29, srebro 27.03 g, ładnie zachowany, r.. |
II- EF- |
300 zł 400 zł
904 | NIDERLANDY / Kampen talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1649, rycerz stojący w prawo z głową zwróconą do tyłu, znak menniczy lilia; Delm. 862, Purmer Ka29, srebro 26.42 g, ładnie zachowany, r.. |
II- EF- |
300 zł 420 zł
905 | NIDERLANDY / Kampen talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1652, rycerz stojący w lewo z głową zwróconą do tyłu, znak menniczy lilia; Delm. 862, Purmer Ka29, srebro 26.65 g, ładnie zachowany |
300 zł 400 zł
906 | NIDERLANDY / Kampen talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1684, rycerz stojący w lewo z głową zwróconą do tyłu, znak menniczy: jeździec; Delm. 862, Purmer Ka29, srebro 27.55 g, pięknie zachowany |
400 zł 600 zł
907 | NIDERLANDY / Zwolle talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1646, rycerz stojący w lewo z głową zwróconą do tyłu, znak menniczy: rozeta, na awersie w lewym polu gwiazdka; Delm. 866b, Purmer Zw32,.. |
III+/II- VF+/EF- |
300 zł 400 zł
908 | NIDERLANDY / Zwolle talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1649, rycerz stojący w lewo z głową zwróconą do tyłu, znak menniczy: rozeta; Delm. 866b, Purmer Zw32, srebro 26.49 g, ładnie zachowane |
III+/II- VF+/EF- |
300 zł 380 zł
909 | NIDERLANDY / Zwolle talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1653, rycerz stojący w lewo z głową zwróconą do tyłu, znak menniczy: rozeta; Delm. 866b, Purmer Zw32, srebro 26.91 g, ładnie zachowany |
300 zł 625 zł
910 | Brunszwik-Wolfenbüttel / Henryk II Młodszy 1514-1568 talar 1568, Goslar; z tytulaturą cesarza Maksymiliana II; Dav. 9052, Welter 396; srebro 28.46 g, nierówna patyna, ale ładnie zachowany |
III/III+ VF/VF+ |
2 500 zł 2 600 zł
911 | Brunszwik-Wolfenbüttel / August Młodszy 1635-1666 talar (2. Glockentaler) 1643 HS, Zellerfeld, odmiana z napisem ...ANNO na rewersie; Welter 807, Dav. 6366; srebro 28.98 g, patyna |
1 500 zł 1 600 zł
912 | Brunszwik-Wolfenbüttel / Karol 1815-1830 10 talarów 1829 CvC, Brunszwik; AKS 47, Jaeger 320, Fr. 738; złoto 13.22 g, drobne rysy, ale przyzwoicie zachowane |
III VF |
2 500 zł 4 200 zł
913 | NIEMCY / Lubeka - miasto talar 1631, z tytulaturą Ferdynanda II; Aw: Św. Jan z Barankiem Bożym, u dołu znaki mincerzy Heinricha Köhlera i Lorenza Möllera; Rw: Orzeł cesarski; Dav. 5449, Behre.. |
750 zł 850 zł
914 | Prusy - królestwo / Fryderyk Wilhelm I 1713-1740 1/4 dukata 1714 HFH, Magdeburg; Aw: Popiersie króla w prawo w antycznej zbroi; Rw: Gwiazda Orderu Czarnego Orła, v. Schr. av 171 / rv 167, Fr. 2347 var., Neumann 46; .. |
I- UNC- |
5 000 zł 4 000 zł
915 | Prusy - królestwo / Fryderyk Wilhelm II 1786-1797 4 grosze (1/6 talara) 1797 A, Berlin; v. Schr. 81, Olding 5, Jaeger 21; pięknie zachowane, minimalne ślady justowania |
I- UNC- |
300 zł 300 zł
916 | Prusy - królestwo / Fryderyk Wilhelm IV 1840-1861 talar 1847 A, Berlin; AKS 74, Jaeger 73, Olding 305, v. Schr. 60, Thun 256; bardzo ładny, delikatna patyna |
II+ EF+ |
300 zł 360 zł
917 | NIEMCY / Rostock 1/2 szeląga bez daty (pocz. XVI w.); Aw: Gryf w lewo, MONETA NOVA ROSTOKENS; Rw: Gotycka litera \r\" na tle długiego krzyża |
150 zł 0 zł
918 | Saksonia / Jan Jerzy I 1615-1656 restrike dukata Zofii (nachprägung des Sophiendukat) 1616; Kahnt 231, Fr. 2642, Merseb. 771; złoto 3.44 g, niewielki ślad cyny na obrzeżu, ale bardzo ładnie zachowana |
II+ EF+ |
1 500 zł 1 300 zł
919 | Saksonia / Jan Jerzy I 1615-1656 półtalar 1623, Drezno, znak menniczy: Łabędź; Kahnt 175, Merseb. 1028; srebro 14.59 g, minimalnie niedobity, ale przyzwoicie zachowany |
500 zł 600 zł
920 | NIEMCY / Republika Weimarska 1918-1933 3 marki 1928 D, Monachium; wybite z okazji 1000-lecia Dinkelsbühl; AKS 81, Jaeger 334; rzadkie |
1 500 zł 1 550 zł