Aukcja nr 63
USD/PLN: 3.930 | EUR/PLN: 4.320 | data: 27-02-2016
Jesteś w:
A63
881 | Zakon Krzyżacki w Mergentheim / arcyksiąże Maksymilian I 1590-1618 potrójny talar 1614, Hall; Dav. 5854, Dudik 199, Neumann 106, M.-T. 412 var.; srebro 86.93 g, przyzwoicie zachowany i rzadki |
III/III+ VF/VF+ |
10 000 zł 0 zł
882 | Zakon Krzyżacki w Mergentheim / arcyksiąże Maksymilian I 1590-1618 podwójny talar 1614, Hall; Dav. 5854, Dudik 199, Neumann 107, M.-T. 412; srebro 57.07 g, ładnie zachowany, typowa dla tych monet niewielka wada krążka, patyna |
3 000 zł 2 400 zł
883 | Salzburg - arcybiskupstwo / Guidobald Graf Thun i Hohenstein 1654-1668 6 dukatów 1655; Fr. 770, Zöttl 1746, Probszt - nie notuje; złoto 20.66 g, odmiana średnicy 36 mm, małe ryski w tle, ale ładnie zachowane i bardzo rzadkie |
45 000 zł 0 zł
884 | DANIA / Krystian IV 1588-1648 1 marka 1613, znak menniczy: rozetka z hakami; Hede 99A, przyzwoity stan zachowania |
III VF |
250 zł 400 zł
885 | DANIA / Krystian IV 1588-1648 1 marka 1617, znak menniczy: trójlistny kwiatek; Hede 99C; przyzwoity stan zachowania |
III VF |
250 zł 280 zł
886 | FINLANDIA / Mikołaj II 1894-1917 20 marek 1913-S; Bitkin 391, Fr. 3, Kazakov 455; złoto, moneta w pudełku firmy PCGS z oceną MS64, pięknie zachowana |
I UNC |
2 000 zł 1 700 zł
887 | FRANCJA / Henryk IV Bourbon 1589-1610 ecu d’or au soleil 1608 B, Rouen; Aw: Ukoronowana tarcza z trzema liliami; Rw: Krzyż utworzony z lilii; Duplessy 1201A, Fr. 392; złoto 3.35 g, bardzo rzadka moneta pi.. |
10 000 zł 12 000 zł
888 | FRANCJA / Ludwik XIV 1643-1715 louis d’or juvénile à la tête nue 1668 A, Paryż; Fr. 423, Duplessy 1428, Gad. 247, Droulers 366; złoto 6.75 g, bardzo ładne, rzadkie w tym stanie zachowania |
II/II+ EF/EF+ |
6 000 zł 8 500 zł
889 | GRECJA / Otto Bawarski 1832-1862 5 drachm 1833, Monachium; Dav. 115, Divo 10a, KM 20; patyna |
600 zł 1 100 zł
890 | NIDERLANDY HISZPAŃSKIE / Filip IV 1621-1665 Brabancja, patagon 1633, Antwerpia; Delm. 293, Dav. 4462; srebro 27.83 g, bez pęknięć, dość równo wybity mimo nierówności krążka, bardzo ładnie zachowany jak na ten t.. |
II- EF- |
250 zł 350 zł
891 | NIDERLANDY HISZPAŃSKIE / Filip IV 1621-1665 Brabancja, patagon 1646, Antwerpia; Delm. 293, Dav. 4462; srebro 27.95 g, uderzenie na rancie, ale bez pęknięć, dość równo wybity mimo nierówności krążka, bardzo ładn.. |
II- EF- |
250 zł 500 zł
892 | NIDERLANDY HISZPAŃSKIE / Filip IV 1621-1665 Brabancja, patagon 1651, Antwerpia; Delm. 293, Dav. 4462; srebro 27.86 g, bez pęknięć, dość równo wybity mimo nierówności krążka, bardzo ładnie zachowany jak na ten t.. |
II- EF- |
250 zł 500 zł
893 | s’Heerenberg- hrabstwo / Oswald II 1511-1546 talar bez daty (1544); Aw: Popiersie hrabiego w czapce w lewo, OSWAL C - OM D MON - T DNS D B - WIS Z O; Rw: Czteropolowa tarcza herbowa w kartuszu pod dwoma hełmami .. |
III VF |
10 000 zł 10 000 zł
894 | NIDERLANDY / Fryzja Zachodnia dukat 1631, znak menniczy lilia; Delm. 836, Purmer Wf03, Fr. 294; złoto 3.47 g, gięty, ale ładnie zachowany |
1 250 zł 1 850 zł
895 | NIDERLANDY / Fryzja Zachodnia talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1652, znak menniczy pięciolistny kwiat; Delm. 836, Purmer Wf17, srebro 26.79 g, bardzo ładnie zachowany |
300 zł 420 zł
896 | NIDERLANDY / Geldria talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1648, rycerz stojący w prawo z głową zwróconą do tyłu, znak menniczy lilia; Delm. 826, Purmer Ge59, srebro 26.90 g, ładnie zachowane, r.. |
II- EF- |
300 zł 420 zł
897 | NIDERLANDY / Geldria talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1651, rycerz stojący w lewo z głową zwróconą do tyłu, znak menniczy lilia; Delm. 825, Purmer Ge56, srebro 26.78 g, ładnie zachowane |
II-/III+ EF-/VF+ |
300 zł 380 zł
898 | NIDERLANDY / Geldria talar (Rijksdaadler) 1651, znak menniczy lilia; Delm. 938, Purmer Ge73, srebro 28.54 g, ładnie zachowany |
350 zł 480 zł
899 | NIDERLANDY / Holandia dukat 1743; Delm. 775, Purmer Ho15, Fr. 250; złoto, pięknie zachowany, moneta w pudełku firmy NGC z oceną MS62 |
I- UNC- |
1 500 zł 2 500 zł
900 | NIDERLANDY / Utrecht talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1648, znak menniczy herb miasta; Delm. 845, Purmer Ut37, srebro 27.05 g, ładnie zachowane |
II-/III+ EF-/VF+ |
300 zł 550 zł