Aukcja nr 63

USD/PLN: 3.930 | EUR/PLN: 4.320 | data: 27-02-2016
Jesteś w: A63  MONETY ZAGRANICZNE  NIEMCY
910 Brunszwik-Wolfenbüttel / Henryk II Młodszy 1514-1568
talar 1568, Goslar; z tytulaturą cesarza Maksymiliana II; Dav. 9052, Welter 396; srebro 28.46 g, nierówna patyna, ale ładnie zachowany
III/III+
VF/VF+
2 500 zł
2 600 zł
911 Brunszwik-Wolfenbüttel / August Młodszy 1635-1666
talar (2. Glockentaler) 1643 HS, Zellerfeld, odmiana z napisem ...ANNO na rewersie; Welter 807, Dav. 6366; srebro 28.98 g, patyna
1 500 zł
1 600 zł
912 Brunszwik-Wolfenbüttel / Karol 1815-1830
10 talarów 1829 CvC, Brunszwik; AKS 47, Jaeger 320, Fr. 738; złoto 13.22 g, drobne rysy, ale przyzwoicie zachowane
2 500 zł
4 200 zł
913 NIEMCY / Lubeka - miasto
talar 1631, z tytulaturą Ferdynanda II; Aw: Św. Jan z Barankiem Bożym, u dołu znaki mincerzy Heinricha Köhlera i Lorenza Möllera; Rw: Orzeł cesarski; Dav. 5449, Behre..
750 zł
850 zł
914 Prusy - królestwo / Fryderyk Wilhelm I 1713-1740
1/4 dukata 1714 HFH, Magdeburg; Aw: Popiersie króla w prawo w antycznej zbroi; Rw: Gwiazda Orderu Czarnego Orła, v. Schr. av 171 / rv 167, Fr. 2347 var., Neumann 46; ..
5 000 zł
4 000 zł
915 Prusy - królestwo / Fryderyk Wilhelm II 1786-1797
4 grosze (1/6 talara) 1797 A, Berlin; v. Schr. 81, Olding 5, Jaeger 21; pięknie zachowane, minimalne ślady justowania
300 zł
300 zł
916 Prusy - królestwo / Fryderyk Wilhelm IV 1840-1861
talar 1847 A, Berlin; AKS 74, Jaeger 73, Olding 305, v. Schr. 60, Thun 256; bardzo ładny, delikatna patyna
300 zł
360 zł
917 NIEMCY / Rostock
1/2 szeląga bez daty (pocz. XVI w.); Aw: Gryf w lewo, MONETA NOVA ROSTOKENS; Rw: Gotycka litera \r\" na tle długiego krzyża
150 zł
0 zł
918 Saksonia / Jan Jerzy I 1615-1656
restrike dukata Zofii (nachprägung des Sophiendukat) 1616; Kahnt 231, Fr. 2642, Merseb. 771; złoto 3.44 g, niewielki ślad cyny na obrzeżu, ale bardzo ładnie zachowana
1 500 zł
1 300 zł
919 Saksonia / Jan Jerzy I 1615-1656
półtalar 1623, Drezno, znak menniczy: Łabędź; Kahnt 175, Merseb. 1028; srebro 14.59 g, minimalnie niedobity, ale przyzwoicie zachowany
500 zł
600 zł
920 NIEMCY / Republika Weimarska 1918-1933
3 marki 1928 D, Monachium; wybite z okazji 1000-lecia Dinkelsbühl; AKS 81, Jaeger 334; rzadkie
1 500 zł
1 550 zł