Aukcja nr 63
USD/PLN: 3.930 | EUR/PLN: 4.320 | data: 27-02-2016
913 | NIEMCY / Lubeka - miasto talar 1631, z tytulaturą Ferdynanda II; Aw: Św. Jan z Barankiem Bożym, u dołu znaki mincerzy Heinricha Köhlera i Lorenza Möllera; Rw: Orzeł cesarski; Dav. 5449, Behre.. |
750 zł 850 zł
914 | Prusy - królestwo / Fryderyk Wilhelm I 1713-1740 1/4 dukata 1714 HFH, Magdeburg; Aw: Popiersie króla w prawo w antycznej zbroi; Rw: Gwiazda Orderu Czarnego Orła, v. Schr. av 171 / rv 167, Fr. 2347 var., Neumann 46; .. |
I- UNC- |
5 000 zł 4 000 zł
915 | Prusy - królestwo / Fryderyk Wilhelm II 1786-1797 4 grosze (1/6 talara) 1797 A, Berlin; v. Schr. 81, Olding 5, Jaeger 21; pięknie zachowane, minimalne ślady justowania |
I- UNC- |
300 zł 300 zł
916 | Prusy - królestwo / Fryderyk Wilhelm IV 1840-1861 talar 1847 A, Berlin; AKS 74, Jaeger 73, Olding 305, v. Schr. 60, Thun 256; bardzo ładny, delikatna patyna |
II+ EF+ |
300 zł 360 zł
917 | NIEMCY / Rostock 1/2 szeląga bez daty (pocz. XVI w.); Aw: Gryf w lewo, MONETA NOVA ROSTOKENS; Rw: Gotycka litera \r\" na tle długiego krzyża |
150 zł 0 zł
918 | Saksonia / Jan Jerzy I 1615-1656 restrike dukata Zofii (nachprägung des Sophiendukat) 1616; Kahnt 231, Fr. 2642, Merseb. 771; złoto 3.44 g, niewielki ślad cyny na obrzeżu, ale bardzo ładnie zachowana |
II+ EF+ |
1 500 zł 1 300 zł
919 | Saksonia / Jan Jerzy I 1615-1656 półtalar 1623, Drezno, znak menniczy: Łabędź; Kahnt 175, Merseb. 1028; srebro 14.59 g, minimalnie niedobity, ale przyzwoicie zachowany |
500 zł 600 zł
920 | NIEMCY / Republika Weimarska 1918-1933 3 marki 1928 D, Monachium; wybite z okazji 1000-lecia Dinkelsbühl; AKS 81, Jaeger 334; rzadkie |
1 500 zł 1 550 zł
921 | REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI Republika Boerów 1837-1910; funt (1 pond) 1898, prezydent Paul Krüger; Fr. 2; złoto 7.96 g, bardzo ciekawa i ładnie zachowana moneta z czasów walki o niepodległość i .. |
II- EF- |
1 250 zł 1 750 zł
922 | ROSJA jefimok 1655, wybity na talarze bawarskim Maksymiliana I 1598-1651 z 1624 (przebita data z 1623, Dav. 6067, Hahn 105; Spasskij 164-166; srebro 28.92 g, rzadki i ładni.. |
III VF |
4 000 zł 4 200 zł
923 | ROSJA jefimok 1655, wybity na talarze pruskim Jerzego Wilhelma z 1634, Olding 17a, Dav. 6141; Spasskij 344; srebro 28.80 g, bardzo ładnie zachowany i rzadki |
III VF |
5 000 zł 13 000 zł
924 | ROSJA jefimok 1655, wybity na talarze saksońskim Jana Jerzego I z 1623, Kahnt 156, Dav. 7601; Spasskij 388-389; srebro 29.08 g, rzadki i ładnie zachowany |
III VF |
4 000 zł 5 000 zł
925 | ROSJA jefimok 1655, wybity na talarze miasta Kolonia z 1589, Dav. 9159; Spasskij 482 (podobny); srebro 28.77 g, pęknięcie krążka, ale ładnie zachowany i rzadki |
III VF |
4 000 zł 3 400 zł
926 | ROSJA jefimok 1655, wybity na XVII-wiecznym brabanckim patagonie Filipa IV z mennicy w Brukseli, Dav. 4462; Spasskij 676 (podobny); srebro 27.87 g, rzadki i ładnie zachowan.. |
III VF |
3 000 zł 3 200 zł
927 | ROSJA / Piotr I 1699-1725 grzywna АѰД (1704) - nowodieł, Krasnyj Monetnyj Dvor; Diakov jak 148 - ale nowodieł, Bitkin 1096 - ale nowodieł; srebro 2.76 g, późniejsza odbitka unikalnej monety (w.. |
I- UNC- |
500 zł 3 400 zł
928 | ROSJA / Elżbieta 1741-1761 rubel 1752 ММД / Е, Krasnyj Dvor (Moskwa); Diakov 1, GM 9.13, Bitkin 125; srebro 25.81 g, przyzwoity stan zachowania z miejscową patyną |
1 500 zł 1 200 zł
929 | ROSJA / Paweł I 1796-1801 rubel 1800 СМ ОМ, Petersburg; Bitkin 41, Adrianov 1800а; srebro 20.27 g, minimalna wada krążka, ale przyzwoity stan zachowania |
500 zł 1 400 zł
930 | ROSJA / Paweł I 1796-1801 rubel 1801 СМ АИ, Petersburg; Bitkin 46, Adrianov 1801в; srebro 20.45 g, bardzo ładny |
II- EF- |
1 000 zł 2 200 zł
931 | ROSJA / Aleksander I 1801-1825 rubel 1804 СПБ ФГ, Petersburg; Bitkin 38, Adrianov 1804; srebro 20.69 g, rzadki rocznik, ślady lustra menniczego |
III VF |
800 zł 950 zł
932 | ROSJA / Aleksander I 1801-1825 rubel 1810 СПБ ФГ, Petersburg; Bitkin 75, Adrianov 1810; srebro 20.40 g, małe rysy i wytarcia, rzadki |
III- VF- |
750 zł 1 000 zł