Aukcja nr 60
USD/PLN: 3.700 | EUR/PLN: 4.030 | data: 25-04-2015
153 | POLSKA / Władcy nieokreśleni z XIII-XIV wieku brakteat XIII / XIV w., Gwiazda sześcioramienna nad półksiężycem, Lubomia 64, Przyłęk 50, srebro 14 mm, 0.19 g, ładnie zachowany |
III VF |
300 zł | |
154 | POLSKA / Dolny Śląsk? brakteat guziczkowy, początek XIV w., Gwiazda ośmioramienna nad półksiężycem, Przyłęk 51, Kop. 304d, srebro 16 mm, 0.21 g, małe wyszczerbienie, ale przyzwoity stan za.. |
III VF |
400 zł 320 zł
155 | POLSKA / Księstwo Sandomierskie, Władysław Łokietek 1305-1333 brakteat z początku XIV w., Dwie gwiazdy sześcioramienne jedna nad drugą, z boków dwa półksiężyce zwrócone barkami do siebie, Lubomia 36, Przyłęk 52, srebro 17 mm, 0... |
III VF |
300 zł 1 000 zł
156 | POLSKA / Krakowskie, Jędrzejów, Opactwo cysterskie brakteat 1. ćwierć XIV w., Litera A z górną poprzeczką i szeryfami przy podstawie na zewnątrz, Przyłęk 65, srebro 15 mm, 0.21 g, lekko pęknięty, ciemna patyna |
III VF |
300 zł 280 zł
157 | POLSKA / Polska północna?, Słupsk? brakteat pocz. XIV w., Na tarczy zakonnej krzyż i obok dwa długie krzyże, Waschinski 64, Paszkiewicz N8a, srebro 16 mm, 0.21 g, na stronie odwrotnej napis, lekko wysz.. |
III VF |
750 zł 1 700 zł
158 | POLSKA / Księstwo Furstenberskie, Henryk, Bernard i Bolko 1301-1326 kwartnik ok. 1314 r., Lwówek?, Aw: Głowa na wprost, rozetki w otoku, Rw: Bawarska tarcza herbowa i napis CLIPEVS BAVWARIE, Fbg. 212, Kiersnowski - Kwartniki s.39, BRP.. |
III VF |
500 zł 600 zł
159 | POLSKA / Księstwo głogowskie, Henryk III 1273-1309 parwus, mennica Oleśnica lub Trzebnica, Aw: Jeleń kroczący w lewo, Rw: Orzeł heraldyczny w tarczy, Fbg 239, 0.30 g, bardzo rzadki, znany głównie ze skarbu we Wsi Wiel.. |
III VF |
500 zł 550 zł
160 | POLSKA / Księstwo głogowskie, Henryk III 1273-1309 parwus, mennica Oleśnica lub Trzebnica, Aw: Jeleń kroczący w lewo, Rw: Orzeł heraldyczny w tarczy, Fbg 239, 0.30 g, bardzo rzadki, znany głównie ze skarbu we Wsi Wiel.. |
III VF |
500 zł 600 zł
161 | POLSKA / Wacław II 1300-1305 grosz praski, Aw: Korona i podwójny napis WENZESLAVS SECVNDVS / DEI GRATIA REX BOEMIE, Rw: Lew czeski i napis GROSSI PRAGENSES, srebro 3.69 g, patyna |
400 zł 1 500 zł
162 | POLSKA / Wacław II 1300-1305 grosz praski, Aw: Korona i podwójny napis WENZESLAVS SECVNDVS / DEI GRATIA REX BOEMIE, Rw: Lew czeski i napis GROSSI PRAGENSES, srebro 3.67 g, patyna |
II- EF- |
400 zł 1 100 zł
163 | POLSKA / Wacław II 1300-1305 parwus praski, Aw: Korona i napis w otoku, Rw: Lew czeski i napis w otoku, Smolik 2, Haskova 39, srebro 0.45 g, pod koroną punca kolekcjonerska Antoniego Ryszarda (AR) |
III VF |
300 zł 1 200 zł
164 | POLSKA / Wadysław Łokietek 1305-1333 denar ok. 1320 r., Aw: Korona lekko rozchylona i napis w otoku, Rw: Herb kujawski - lew wspięty w koronie i półorzeł w obwódce perełkowej, BRP Łokietek 1, Kop. 313, .. |
III VF |
8 000 zł 7 500 zł
165 | POLSKA / Wadysław Łokietek 1305-1333 denar ok. 1325-1333, Aw: Hełm rycerski z pióropuszem, Rw: Orzeł heraldyczny z głową w prawo, BRP Łokietek 3, Kop. 317, Gum-H. 343, srebro 0.26 g, bardzo ładnie wybity |
2 500 zł 4 200 zł
166 | POLSKA / Kazimierz Wielki 1333-1370 półgrosz (kwartnik duży) koronny, typ II, Kraków, Aw: Popiersie króla na wprost na tronie, napis MONETA KAZIMIRI, Rw: Orzeł i napis REGIS POLONIE, Str. III XXV/2, BR.. |
1 250 zł 3 200 zł
167 | POLSKA / Ludwik I Andegaweński 1342-1370-1382 goldgulden (floren) z lat 1342-1353, mincerz Lorand, Aw: Lilia typu florenckiego, wokoło LODOVICI REX, Rw: Św. Jan Chrzciciel stojący na wprost trzymający krzyż, wok.. |
3 500 zł 4 000 zł