Aukcja nr 60

USD/PLN: 3.700 | EUR/PLN: 4.030 | data: 25-04-2015
Jesteś w: A60  ŚREDNIOWIECZE  POLSKA
153 POLSKA / Władcy nieokreśleni z XIII-XIV wieku
brakteat XIII / XIV w., Gwiazda sześcioramienna nad półksiężycem, Lubomia 64, Przyłęk 50, srebro 14 mm, 0.19 g, ładnie zachowany
300 zł
154 POLSKA / Dolny Śląsk?
brakteat guziczkowy, początek XIV w., Gwiazda ośmioramienna nad półksiężycem, Przyłęk 51, Kop. 304d, srebro 16 mm, 0.21 g, małe wyszczerbienie, ale przyzwoity stan za..
400 zł
320 zł
155 POLSKA / Księstwo Sandomierskie, Władysław Łokietek 1305-1333
300 zł
1 000 zł
156 POLSKA / Krakowskie, Jędrzejów, Opactwo cysterskie
brakteat 1. ćwierć XIV w., Litera A z górną poprzeczką i szeryfami przy podstawie na zewnątrz, Przyłęk 65, srebro 15 mm, 0.21 g, lekko pęknięty, ciemna patyna
300 zł
280 zł
157 POLSKA / Polska północna?, Słupsk?
brakteat pocz. XIV w., Na tarczy zakonnej krzyż i obok dwa długie krzyże, Waschinski 64, Paszkiewicz N8a, srebro 16 mm, 0.21 g, na stronie odwrotnej napis, lekko wysz..
750 zł
1 700 zł
158 POLSKA / Księstwo Furstenberskie, Henryk, Bernard i Bolko 1301-1326
kwartnik ok. 1314 r., Lwówek?, Aw: Głowa na wprost, rozetki w otoku, Rw: Bawarska tarcza herbowa i napis CLIPEVS BAVWARIE, Fbg. 212, Kiersnowski - Kwartniki s.39, BRP..
500 zł
600 zł
159 POLSKA / Księstwo głogowskie, Henryk III 1273-1309
parwus, mennica Oleśnica lub Trzebnica, Aw: Jeleń kroczący w lewo, Rw: Orzeł heraldyczny w tarczy, Fbg 239, 0.30 g, bardzo rzadki, znany głównie ze skarbu we Wsi Wiel..
500 zł
550 zł
160 POLSKA / Księstwo głogowskie, Henryk III 1273-1309
500 zł
600 zł
161 POLSKA / Wacław II 1300-1305
grosz praski, Aw: Korona i podwójny napis WENZESLAVS SECVNDVS / DEI GRATIA REX BOEMIE, Rw: Lew czeski i napis GROSSI PRAGENSES, srebro 3.69 g, patyna
400 zł
1 500 zł
162 POLSKA / Wacław II 1300-1305
grosz praski, Aw: Korona i podwójny napis WENZESLAVS SECVNDVS / DEI GRATIA REX BOEMIE, Rw: Lew czeski i napis GROSSI PRAGENSES, srebro 3.67 g, patyna
400 zł
1 100 zł
163 POLSKA / Wacław II 1300-1305
parwus praski, Aw: Korona i napis w otoku, Rw: Lew czeski i napis w otoku, Smolik 2, Haskova 39, srebro 0.45 g, pod koroną punca kolekcjonerska Antoniego Ryszarda (AR)
300 zł
1 200 zł
164 POLSKA / Wadysław Łokietek 1305-1333
denar ok. 1320 r., Aw: Korona lekko rozchylona i napis w otoku, Rw: Herb kujawski - lew wspięty w koronie i półorzeł w obwódce perełkowej, BRP Łokietek 1, Kop. 313, ..
8 000 zł
7 500 zł
165 POLSKA / Wadysław Łokietek 1305-1333
denar ok. 1325-1333, Aw: Hełm rycerski z pióropuszem, Rw: Orzeł heraldyczny z głową w prawo, BRP Łokietek 3, Kop. 317, Gum-H. 343, srebro 0.26 g, bardzo ładnie wybity
2 500 zł
4 200 zł
166 POLSKA / Kazimierz Wielki 1333-1370
półgrosz (kwartnik duży) koronny, typ II, Kraków, Aw: Popiersie króla na wprost na tronie, napis MONETA KAZIMIRI, Rw: Orzeł i napis REGIS POLONIE, Str. III XXV/2, BR..
1 250 zł
3 200 zł
167 POLSKA / Ludwik I Andegaweński 1342-1370-1382
goldgulden (floren) z lat 1342-1353, mincerz Lorand, Aw: Lilia typu florenckiego, wokoło LODOVICI REX, Rw: Św. Jan Chrzciciel stojący na wprost trzymający krzyż, wok..
3 500 zł
4 000 zł