Aukcja nr 60

USD/PLN: 3.700 | EUR/PLN: 4.030 | data: 25-04-2015
Jesteś w: A60  ŚREDNIOWIECZE  POLSKA
133 POLSKA / Bolesław IV Kędzierzawy 1146-1173
denar z lat 1157-1166, Aw: Popiersie z mieczen na wprost, Rw: Trzej bracia siedzący za stołem, srebro 0.33 g, Gum.H. 92, Kop. 57 (R4), Str. 58, Such. XXI
1 250 zł
1 600 zł
134 POLSKA / Bolesław IV Kędzierzawy 1146-1173
denar z lat 1157-1166, Aw: Popiersie z mieczen na wprost, Rw: Trzej bracia siedzący za stołem, srebro 0.24 g, Gum.H. 92, Kop. 57 (R4), Str. 58, Such. XXI
1 250 zł
135 POLSKA / Bolesław IV Kędzierzawy 1146-1173
denar, po 1166 roku, Aw: Książę na koniu w prawo, trzymający proporzec przed sobą, Rw: Trzy łuki, między nimi podzielony napis BOLEZLAV, Str. 54, Such. XXIII, Kop. 6..
2 000 zł
2 600 zł
136 POLSKA / Bolesław Wysoki 1163-1201
denar jednostronny, W czterech polach dwunitkowego krzyża napis B-O-L-I, Str. 174c, Such 3c, Kop. 6433, srebro 16 mm, 0.14 g, złotawa i tęczowa patyna, ładnie zachow..
400 zł
400 zł
137 POLSKA / Dolny Śląsk, Henryk II Pobożny 1238-1241
denar 1238-1241, Głogów lub Wrocław, Aw: Postać siedząca w prawo, trzymająca jabłko królewskie, Rw: Popiersie z pastorałem nad blankami zamku, Str. 176, Gum-H. 236, ..
750 zł
1 600 zł
138 POLSKA / Wielkopolska, Władysław II Odonic 1207-1238
Gniezno, denar jednostronny do 1239; Popiersie z bujną fryzurą na wprost, wokoło ADALBERTVS, Str. 181, BRP Wlkp. 2008, ryc. 9, Kop. 247, Gum-H. 259, srebro 0.21 g, b..
800 zł
4 200 zł
139 POLSKA / Wielkopolska lub Dolny Śląsk
denar jednostronny, połowa XIII w., Dwie postacie (dwaj rycerze) unoszący na siebie oręż za stołem, u góry gwiazda, u dołu XXXXX, Str. -, Gum-H. 238, Gum-P. 240?, sr..
1 000 zł
4 200 zł
140 POLSKA / Krakowskie, Leszek I Biały 1202-1227 lub następcy
brakteat 1194-1227?, Książę z proporcem na tronie, Str. XXI.23, Kop. 292 (R4), Gum-H. 257, srebro 20 mm, 0.18 g, pęknięty i sklejony, bardzo rzadki
1 250 zł
1 500 zł
141 POLSKA / Krakowskie, Leszek I Biały 1202-1227 lub następcy
brakteat; Popiersie mężczyzny (św. Szczepana ?) na wprost, z palmą i czterama kamieniami lub krzyżem kulkowym, pod potrójną arkadą, na której trzy wieże, H-P 6, sreb..
2 500 zł
4 600 zł
142 POLSKA / Dolny Śląsk, Henryk II Pobożny 1238-1241 lub Bolesław I Łysy 1241-1278
brakteat, Głowa na wprost, nad nią krzyż, z lewej proporzec, z prawej wieża, Fbg 518, Kop. 6554 (R6), H-P 38, srebro 18 mm, 0.12 g, bardzo rzadki, ładnie zachowany, ..
750 zł
1 200 zł
143 POLSKA / Dolny Śląsk, Henryk I Brodaty 1201-1238 lub Henryk II Pobożny 1238-1241
brakteat 1201-1241, Wrocław, Głowa św. Jana na wprost, u góry nad łukiem z perełek IOA, Fbg. 45, Kop. 6552 (R4), srebro 17 mm, 0.20 g, nieco niewyraźnie wybity, ale ..
750 zł
1 500 zł
144 POLSKA / Dolny Śląsk, Henryk I Brodaty 1201-1238 lub Henryk II Pobożny 1238-1241
brakteat 1201-1241, mennica Wrocław, Głowa z najeżonymi włosami na wprost, z boków dwie pary kulek, nad głową łuk perełkowy i pseudolegenda, Fbg 68, Gum-H. 181, Kop. ..
IV
F
300 zł
300 zł
145 POLSKA / Dolny Śląsk, Henryk I Brodaty 1201-1238 lub Henryk II Pobożny 1238-1241
brakteat 1201-1241, mennica Wrocław?, W obwódce głowa na wprost, dokoła w trzech polach figury?, Fbg 69, Gum-H. 180, Kop. 6558 (R4), srebro 17 mm, 0.13 g, ładnie zac..
750 zł
3 200 zł
146 POLSKA / Dolny Śląsk
brakteat guziczkowy 2. poł. XIV w., Trójlistna rozeta (trzy kulki połączone liniami promienistymi wychodzącymi ze środka), Fbg 1031, srebro 15 mm, 0.29 g, ciemna pat..
400 zł
500 zł
147 POLSKA / Krakowskie, Jędrzejów, Opactwo cysterskie
brakteat 1. ćwierć XIV w., Krzyż grecki z rozszerzonymi ramionami, w jednym kącie skośna kreska, BRP Przyłęk 2, srebro 16 mm, 0.24 g, rzadki, patyna
300 zł
148 POLSKA / Władcy nieokreśleni z XIII-XIV wieku
brakteat XIII / XIV wiek, Orzeł heraldyczny bez korony z głową w prawo, w każdym skrzydle po 2 pióra, Lubomia 52, Przyłęk 18, srebro 19 mm, 0.27 g, lekko zawinięty k..
400 zł
360 zł
149 POLSKA / Władcy nieokreśleni z XIII-XIV wieku
brakteat XIII / XIV w., Lilia trójlistna, bez dolnych liści i poprzeczki, na masywnej łodydze, Lubomia 60, Przyłęk 36, srebro 18 mm, 0.18 g, lekko wykruszony kołnier..
300 zł
320 zł
150 POLSKA / Władcy nieokreśleni z XIII-XIV wieku
brakteat XIII / XIV w., Trzy lilie połączone w gwiazdę, Fbg 1023, Lubomia 62, Przyłęk 38, srebro 20 mm, 0.15 g, ładnie zachowany
300 zł
600 zł
151 POLSKA / Dolny Śląsk
brakteat 2 poł. XIII w., Rozeta trójlistna z wgłębnym środkiem, Fbg 1030, Przyłęk 40, Lubomia 25, srebro ok. 16 mm, 0.13 g, obłamany fragment kołnierza i wału otokowe..
III-
VF-
250 zł
152 POLSKA / Władcy nieokreśleni z XIII-XIV wieku
brakteat guziczkowy, początek XIV w, Rozeta sześciolistna, wolnowisząca, Przyłęk 45, Lubomia 59, Kroczyce 13, srebro 17 mm, 0.27 g, zagięty fragment kołnierza, ciemna..
400 zł
420 zł