Aukcja nr 59
USD/PLN: 3.640 | EUR/PLN: 4.180 | data: 14-02-2015
847 | POLSKA Tadeusz Kościuszko - medal autorstwa Franciszka Kalfasa, 1946 r., Aw: Popiersie Kościuszki w prawo i napis wokoło TADEUSZ KOŚCIUSZKO 1746 1946, Rw: Stojący na wprost .. |
I UNC |
500 zł | |
848 | POLSKA Józef Raburski - medal bez daty, odlany dla uczczenia działalności znakomitego numizmatyka, założyciela koła numizmatycznego w Gnieźnie, Aw: Popiersie Józefa Raburski.. |
I UNC |
600 zł 600 zł
849 | ŚLĄSK Fryderyk II, zdobycie Pragi w 1744 r. - medal autorstwa Kittel’a, Aw: Widok miasta nad nim napis PRAG, a wokoło VON K M IN PREVSSEN EROBERT / D 16 SEPT 1744, w odcink.. |
III VF |
500 zł 600 zł
850 | ŚLĄSK Fryderyk II - medal na zawarcie pokoju w Dreźnie 24.12.1745, sygnowany G.W.K(ittel)., Aw: Orzeł pruski z gałązką oliwną i mieczem i napis POST PALMAS IN LVSATIA ET MI.. |
500 zł | |
851 | ŚLĄSK Fryderyk Wilhelm II - medal sygnowany ABRAHAMSON, wybity w 1793 r., dla uczczenia hołdu złożonego przez Prusy Południowe Fryderykowi Wilhelmowi II, Aw: Popiersie król.. |
800 zł 1 400 zł
852 | FRANCJA medal nagrodowy Izby Handlowej miasta Elbeuf 1861 r., Aw: Ul z pszczołami, po bokach symbole marynarki i medycyny, powyżej napis LA VILLE D’ELBEUF..., w odcinku PAROL.. |
200 zł 220 zł
853 | ROSJA Aleksander I - żeton bez daty sygnowany L(oos), Aw: Popiersie Aleksandra I i napis wokoło ALEXANDER KAI V RUSSLAND, Rw: Gen. Wittgenstein na koniu w lewo i napis woko.. |
III VF |
250 zł | |
854 | ROSJA Mikołaj II - medal Za Pilność i Sztukę przyznawany przez Ministerstwo Finansów, Aw: Głowa cara w lewo i napis wokoło Б И НИКОЛАИ ИМПЕРАТОРЬ И САМОДЕРЖЕЦЬ ВСЕРОСС, Rw:.. |
300 zł 240 zł
855 | WATYKAN Paweł VI - medal niedatowany (1965) z okazji II Soboru Watykańskiego, Aw: Klucze Piotrowe i pastorał na tle gałązek oliwnych i napis wokoło CONCILIUM OECUMENICUM VATI.. |
II+ EF+ |
250 zł 260 zł