Aukcja nr 54
USD/PLN: 3.170 | EUR/PLN: 4.200 | data: 08-06-2013
1014 | ROSJA / Aleksander I 1801-1825 denga 1825 ЕМ ИК, Jekaterynburg , Bitkin 400, Brekke 178, wybite pękniętym stemplem |
II+ EF+ |
200 zł 1 100 zł
1015 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 3 ruble 1832 СПБ, Petersburg, platyna 10.24 g, Bitkin 78 (R), na rewersie udzkodzenia w tle, rzadkie |
III VF |
6 000 zł | |
1016 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 3 ruble 1844 СПБ, Petersburg, platyna 10.40 g, Bitkin 90 (R), drobne zacięcie na krawędzi, ale ładne i rzadkie |
II- EF- |
7 500 zł 7 500 zł
1017 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 rubel 1835 СПБ НГ, Petersburg, Bitkin 164 (R1) lub 176 (R1), Adrianov 1833б, rzadki, wybite zużytym stemplem |
III VF |
2 000 zł 2 200 zł
1018 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 rubel 1842 СПБ АЧ, Petersburg, Bitkin 200, Adrianov 1842н, bardzo ładny |
II+ EF+ |
1 000 zł 1 900 zł
1019 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 rubel 1843 СПБ АЧ, Petersburg, w napisie na rancie błędnie Λ zamiast 4: СЕР. 83 1/3 ПРОБЫ Λ ЗОЛ. 82 14/25 ДОЛИ, Bitkin jak 202, Adrianov 1843в, duża ciekawostka, opis.. |
1 500 zł | |
1020 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 rubel 1844 СПБ КБ, Petersburg, Bitkin 205, Adrianov 1844г |
II-/III+ EF-/VF+ |
400 zł 750 zł
1021 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 rubel 1852 СПБ ПА, Petersburg, Bitkin 229, Adrianov 1852а, częściowa patyna |
500 zł 750 zł
1022 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 25 kopiejek 1830 СПБ НГ, Petersburg, Bitkin 129, Adrianov 1830а, patyna |
500 zł 460 zł
1023 | ROSJA / Aleksander II 1855-1881 5 rubli 1859 СПБ ПФ, Petersburg, złoto, Bitkin 5, moneta w pudełku NGC z certyfikatem MS63, bardzo rzadkie i piękne |
I UNC |
12 500 zł 36 000 zł
1024 | ROSJA / Aleksander II 1855-1881 5 rubli 1877 СПБ НI, Petersburg, złoto 6.55 g, Bitkin 25, pięknie zachowane |
I UNC |
4 000 zł 4 200 zł
1025 | ROSJA / Aleksander II 1855-1881 rubel pomnikowy 1859, Petersburg, wybity z okazji odsłonięcia pomnika Mikołaja I, Bitkin 567, wybite płytkim stemplem, piękny blask menniczy |
I- UNC- |
6 000 zł 6 500 zł
1026 | ROSJA / Aleksander II 1855-1881 połtina 1858 СПБ ФБ, Petersburg, Bitkin 52, Adrianov 1858, patyna, pięknie zachowane |
I UNC |
600 zł 1 300 zł
1027 | ROSJA / Aleksander II 1855-1881 25 kopiejek 1878 СПБ НФ, Petersburg, Bitkin 156, Adrianov 1878в, ciekawa odmiana z obróconą cyfrą 4 w ułamku 5 1/4 w napisie otokowym, patyna |
II- EF- |
300 zł 240 zł
1028 | ROSJA / Aleksander II 1855-1881 20 kopiejek 1871 СПБ НI, Petersburg, starszy typ orła z lat 1861-1870, Bitkin 219, Adrianov 1871а |
II+ EF+ |
150 zł 150 zł
1029 | ROSJA / Aleksander II 1855-1881 połuszka 1858 EM, Jekaterynburg , Bitkin 380, Brekke 5, moneta w pudełku firmy NGC z certyfikatem MS63 BN |
I/I- UNC/UNC- |
500 zł 600 zł
1030 | ROSJA / Aleksander II 1855-1881 połuszka 1863 ЕМ, Jekaterynburg , Bitkin 387 (R1), Brekke 12, wybita zniszczonym stemplem, rzadka moneta |
II- EF- |
250 zł 1 500 zł
1031 | ROSJA / Aleksander III 1881-1894 rubel koronacyjny 1883, Petersburg, wybite z okazji koronacji Aleksandra III, Bitkin 217, Kazakov 606-609, delikatnie wygładzone tło, częściowa patyna |
III VF |
750 zł 800 zł
1032 | ROSJA / Aleksander III 1881-1894 rubel 1886 (А.Г), Petersburg, odmiana z większą głową cara, Bitkin 60, Kazakov 645, Adrianov 1886а, przyzwoity stan zachowania |
II- EF- |
3 500 zł 6 000 zł
1033 | ROSJA / Aleksander III 1881-1894 rubel 1893 (АГ), Petersburg, Bitkin 77, Kazakov 778, Adrianov 1893, moneta lekko umyta |
II- EF- |
1 250 zł 2 600 zł