Aukcja nr 54
USD/PLN: 3.170 | EUR/PLN: 4.200 | data: 08-06-2013
726 | POLSKA / Księstwo Warszawskie 1807-1815 5 talarów 1.12.1810, podpis komisarza J. Nep. Małachowski, seria C, numeracja 36628, ze stemplem Centralnej Komisji Likwidacyjnej na odwrocie, Lucow 72 (R6), Miłczak .. |
6 000 zł 7 000 zł
727 | POLSKA / Królestwo Polskie 1815-1866 5 złotych 1830, podpis dyrektora banku B. Niepokoyczycki, seria 203, numeracja 6063543, Lucow 125 (R5), Miłczak A19cb, bardzo rzadkie, ubytki papieru uzupełnione kons.. |
IV/V F/VG |
12 000 zł | |
728 | POLSKA / Powstanie Listopadowe 1831 1 złoty 1831, podpis: Łubieński, próbny druk - biały cienki papier, bez numeracji i bez suchej pieczęci, Lucow 134 (R7), Miłczak’05 A22, Miłczak’12 A22Wab, piękny sta.. |
I UNC |
5 000 zł 10 000 zł
729 | POLSKA / Powstanie Listopadowe 1831 1 złoty 1831, podpis: Łubieński, litera A, numeracja 791369, cienki zielony papier, Lucow 135 (R6), Miłczak’05 A22bb, Miłczak’12 A22ab, rzadkie |
IV/V F/VG |
1 500 zł | |
730 | POLSKA / Powstanie Listopadowe 1831 asygnacja skarbowa na 100 złotych polskich 1831, numeracja 169, druk wypełniony na stronie odwrotnej, Lucow 195 (R3), Moczydłowski PL 1 (R), rzadkie |
III VF |
1 500 zł 2 400 zł
731 | POLSKA / Powstanie Listopadowe 1831 asygnacja skarbowa na 200 złotych polskich 1831, numeracja 880, Lucow 196 (R3), Moczydłowski PL2 (R), rzadkie |
III VF |
1 500 zł 1 200 zł
732 | POLSKA / Powstanie Listopadowe 1831 asygnacja skarbowa na 500 złotych polskich 1831, seria C, numeracja 4815, niewypełniony druk z nieodciętym kuponem kontrolnym z lewej strony, ładnie widoczne znaki wo.. |
I- UNC- |
3 000 zł 3 200 zł
733 | POLSKA / Powstanie Listopadowe 1831 asygnacja skarbowa na 500 złotych polskich 1831, litera C, numeracja 5154, w pełni widoczny znak wodny na prawym marginesie, Lucow 197 (R4), Moczydłowski PL3 (R), rza.. |
III VF |
2 000 zł | |
734 | POLSKA / Królestwo Polskie 1815-1866 1 rubel srebrem 1853, podpisy J. Tymowski i Wenzl, seria 102, numeracja 6026019, Lucow - nie notuje wogóle tego rocznika jednorublówek, Miłczak A38c, naddarcia sklejo.. |
V VG |
6 000 zł 11 500 zł
735 | POLSKA / Królestwo Polskie 1815-1866 1 rubel srebrem 1866, podpisy A. Kruze i M. Rostafiński, seria 201, numeracja 11909580, Lucow 188 (R5), Miłczak A50db, parę drobnych złamań, ale bez naddarć, wyjątkow.. |
II- EF- |
15 000 zł 17 000 zł
736 | POLSKA / Generalne Gubernatorstwo Warszawskie 1915-1918 1/2 marki polskiej 9.12.1916, \jenerał, seria A |
I UNC |
400 zł | |
737 | POLSKA / Generalne Gubernatorstwo Warszawskie 1915-1918 1/2 marki polskiej 9.12.1916, Generał, seria B, numeracja 0000000, strona główna i odwrotna wydrukowane oddzielnie, na obu ukośny czerwony nadruk Muster oraz perforac.. |
I UNC |
3 000 zł 3 800 zł
738 | POLSKA / Generalne Gubernatorstwo Warszawskie 1915-1918 1 marka polska 9.12.1916, Generał, seria B, numeracja 0000000, strona główna i odwrotna wydrukowane oddzielnie, na obu ukośny czerwony nadruk Muster oraz perforacja D.. |
I UNC |
3 000 zł 4 000 zł
739 | POLSKA / Generalne Gubernatorstwo Warszawskie 1915-1918 2 marki polskie 9.12.1916, Generał, seria B, numeracja 0000000, strona główna i odwrotna wydrukowane oddzielnie, na obu ukośny czerwony nadruk Muster oraz perforacja .. |
I UNC |
3 000 zł 4 000 zł
740 | POLSKA / Generalne Gubernatorstwo Warszawskie 1915-1918 5 marek polskich 9.12.1916, Generał, biletów, seria B, numeracja 0000000, strona główna i odwrotna wydrukowane oddzielnie, na obu ukośny czarny nadruk Muster oraz per.. |
I UNC |
3 000 zł 4 000 zł
741 | POLSKA / Generalne Gubernatorstwo Warszawskie 1915-1918 10 marek polskich 9.12.1916, Generał, biletów, seria A, numeracja 0000000, strona główna i odwrotna wydrukowane oddzielnie, na obu ukośny czarny nadruk Muster oraz pe.. |
I UNC |
4 000 zł 4 200 zł
742 | POLSKA / Generalne Gubernatorstwo Warszawskie 1915-1918 10 marek polskich 9.12.1916, \Generał, \"biletów, seria A |
I/I- UNC/UNC- |
800 zł 3 000 zł
743 | POLSKA / Generalne Gubernatorstwo Warszawskie 1915-1918 20 marek polskich 9.12.1916, Generał, seria A, numeracja 0000000, strona główna i odwrotna wydrukowane oddzielnie, na obu ukośny czarny nadruk Muster oraz perforacja .. |
I UNC |
4 000 zł 5 500 zł
744 | POLSKA / II Rzeczpospolita Polska 1918-1939, cz.1 1 marka polska 17.05.1919, po obu stronach ukośny nadruk WZÓR, bez perforacji, seria IAC, numeracja 121202, Lucow 323 (R4), Miłczak’12 19Wc, rzadka |
I/I- UNC/UNC- |
400 zł 700 zł
745 | POLSKA / II Rzeczpospolita Polska 1918-1939, cz.1 5 marek polskich 17.05.1919, po obu stronach ukośny nadruk WZÓR, bez perforacji, bez oznaczenia serii, numeracja 000000, Lucow 326 (R6), Miłczak’12 19Wa, rzadkie |
I UNC |
1 250 zł 3 200 zł