Aukcja 54 / 888

USD/PLN: 3.170 | EUR/PLN: 4.200 | data: 08-06-2013
Jesteś w: A54  MEDALE i PLAKIETY  ŚLĄSK

Fryderyk II Wielki, medal autorstwa Oexleina na pokój w Hubertusburgu kończący trzecią (siedmioletnią) wojnę pomiędzy Austrią a Prusami o Śląsk 1763 r., Aw: Panorama zamku powyżej napis VNCIA PACIS, w odcinku DE 15 FEB MDCCLXIII, Rw: Geniusz z mieczem i zbożem na tle sceny orki, powyżej napis IAM REDIRE AVDET, w odcinku GERMANIA / PACATA, srebro 44.6 mm, 21.7 g., F.u.S. 4453, medal wybity nieco uszkodzonym stemplem, patyna

Numer: 888
Opis: ŚLĄSK. Fryderyk II Wielki, medal autorstwa Oexleina na pokój w Hubertusburgu kończący trzecią (siedmioletnią) wojnę pomiędzy Austrią a Prusami o Śląsk 1763 r., Aw: Panorama zamku powyżej napis VNCIA PACIS, w odcinku DE 15 FEB MDCCLXIII, Rw: Geniusz z mieczem i zbożem na tle sceny orki, powyżej napis IAM REDIRE AVDET, w odcinku GERMANIA / PACATA, srebro 44.6 mm, 21.7 g., F.u.S. 4453, medal wybity nieco uszkodzonym stemplem, patyna
Stan: III, Very Fine
Data sprzedaży: 08-06-2013
Cena szacunkowa: 400 zł
Cena wywoławcza: 320 zł
Cena wylicytowana: 320 zł
Ilość odsłon: 1495