Aukcja 54 / 152

USD/PLN: 3.170 | EUR/PLN: 4.200 | data: 08-06-2013

Polska i Śląsk, zestaw brakteatów guziczkowych XIII/XIV w., 1) Uncjalna, zamknięta litera Є (?). Brak analogii. 0.27 g

Numer: 152
Opis: POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski. Polska i Śląsk, zestaw brakteatów guziczkowych XIII/XIV w., 1) Uncjalna, zamknięta litera Є (?). Brak analogii. 0.27 g; 2) Pół orła bez łapy i pół nieokreślonej figury (zdaniem Friedensburga tarczy). Fbg 631, 0.37 g; 3) Niewyraźna budowla trójwieżowa o stożkowych dachach. Fbg 965 (?). Pognieciony, znaczne ubytki kołnierza, 0.24 g; 4) Nieczytelny, 0.30 g; 5) Dwa nieokreślone czworonogi wokół róży. Fbg 684. 0.25 g; 6) Szeroki łeb byka z wąsko rozstawionymi rogami, rozłożonymi uszami i niezrozumiałym podwójnym łukiem wychodzącym z pyska na boki. Fbg 762 (odmiana?). 0.57 g; 7) Figura nieczytelna. 0.16 g, razem 7 sztuk
Stan: III/IV, Very Fine / Fine
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Cena wywoławcza: 800 zł
Cena wylicytowana: -
Ilość odsłon: 1069