Aukcja nr 53
USD/PLN: 3.120 | EUR/PLN: 4.120 | data: 23-02-2013
Jesteś w:
A53
201 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz na stopę polską 1547, Wilno, Ivanauskas 5SA7-4, ciemna plama w tle |
III VF |
400 zł 380 zł
202 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz 1556, Gdańsk, w napisie PRVSSI mała litera I, T. 4, ładny połysk menniczy, patyna |
II- EF- |
2 000 zł 3 800 zł
203 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz 1556, Gdańsk, w napisie PRVSSI duża litera I, T. 4 |
1 500 zł 1 200 zł
204 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz 1566, Tykocin, z herbem Jastrzębiec na rewersie, Ivanauskas 5SA10-5, T. 12, rzadki i ładnie zachowany |
2 000 zł 2 100 zł
205 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz na stopę polską, 1566, Tykocin, odmiana bez herbu Jastrzębiec na rewersie, Ivanauskas 5SA16-7, ładny połysk menniczy |
II- EF- |
300 zł 420 zł
206 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz na stopę polską 1566, Tykocin, odmiana bez herbu Jastrzębiec na rewersie, Ivanauskas 5SA17-7 |
250 zł 220 zł
207 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz na stopę polską 1567, Tykocin, Ivanauskas 5SA38-14 (podobny) |
II- EF- |
250 zł 220 zł
208 | Zygmunt II August 1545-1572 półgrosz 1546, Wilno, Ivanauskas 4SA26-9, piękny |
I- UNC- |
150 zł 220 zł
209 | Zygmunt II August 1545-1572 półgrosz 1557, Wilno, znak trójlistna koniczyna po obu stronach, Ivanauskas 4SA75-21 |
150 zł 120 zł
210 | Zygmunt II August 1545-1572 półgrosz 1561, Wilno, Ivanauskas 4SA109-29, piękny, patyna |
I- UNC- |
150 zł 140 zł
211 | Zygmunt II August 1545-1572 półgrosz 1562, Wilno, rzadsza odmiana z herbem Topór u dołu, Ivanauskas 4SA127-32, T. 3, drobna mennicza wada krążka |
200 zł 260 zł
212 | Zygmunt II August 1545-1572 półgrosz 1564, Wilno, Ivanauskas 4SA161-43, piękny |
I/I- UNC/UNC- |
200 zł 280 zł
213 | Zygmunt II August 1545-1572 półgrosz 1566, Tykocin, odmiana z dużym herbem Jastrzębiec, Ivanauskas 4SA177-48, T. 12, rzadki i ładnie zachowany |
II- EF- |
800 zł 1 100 zł
214 | Zygmunt II August 1545-1572 denar 1548, Wilno, srebro 0.24 g, Ivanauskas 2SA6-4, T.40, rzadki, ślady zielonkawej patyny |
800 zł 640 zł
215 | Zygmunt II August 1545-1572 denar 1556, Wilno, Ivanauskas 2SA15-6, T. 5, patyna |
300 zł | |
216 | Zygmunt II August 1545-1572 obol 1547, Wilno, Aw: Monogram królewski, Rw: Herb Kolumny, powyżej data, srebro 0.29 g, Ivanauskas 1SA5-3, T. 80, bardzo ładny i bardzo rzadki, patyna |
II- EF- |
2 500 zł 2 500 zł
217 | Bezkrólewie 1573 denar 1573, Gdańsk, kartusz tarczy herbowej z 12 łukami, T. 5, rzadki i ładnie zachowany, patyna |
600 zł | |
218 | Bezkrólewie 1573 denar 1573, Gdańsk, kartusz tarczy herbowej z 7 łukami, T. 5, rzadki i ładnie zachowany, patyna |
II- EF- |
400 zł | |
219 | Gdańsk w oblężeniu 1577 grosz oblężniczy 1577, Gdańsk, moneta z kawką na rewersie, wybita w czasie, gdy zarządcą mennicy był W. Tallemann, T.12, jak na ten typ monety bardzo ładnie zachowany |
III VF |
2 500 zł 2 700 zł
220 | Gdańsk w oblężeniu 1577 grosz oblężniczy 1577, Gdańsk, wybity w czasie gdy zarządcą mennicy był K. Goebl, na awersie głowa Chrystusa przerywa wewnętrzną obwódkę, T. 2.50 |
III VF |
1 000 zł 1 100 zł