Aukcja nr 53
USD/PLN: 3.120 | EUR/PLN: 4.120 | data: 23-02-2013
584 | PRUSY KSIĄŻĘCE / Jerzy Wilhelm 1619-1640 ort 1622, Królewiec, Olding 40 wariant a - ze znakiem menniczym na końcu napisu na awersie, Bahr. 1421, bardzo ładny, delikatna patyna |
II+ EF+ |
600 zł 750 zł
585 | PRUSY KSIĄŻĘCE / Jerzy Wilhelm 1619-1640 ort 1624, Królewiec, Olding 41 wariant a - ze znakiem menniczym na końcu napisu na awersie, Bahr 1452 - podobny, dość ładnie zachowany, ślady patyny |
450 zł 400 zł
586 | PRUSY KSIĄŻĘCE / Jerzy Wilhelm 1619-1640 ort 1624, Królewiec, Olding 41 wariant b - ze znakami menniczymi na końcu napisu na awersie i na rewersie, Bahr 1452, ślady ciemnej patyny |
400 zł 420 zł
587 | SAKSONIA / Fryderyk Chrystian 1763 talar 1763, Drezno, na naramienniku zbroi literka S, pod tarczą herbową litery EDC, srebro 27.82 g, Schnee 1050, Dav. 2677 A, patyna |
1 250 zł 1 000 zł
588 | SAKSONIA / Ksawery 1764-1768 jako administrator talar 1766, Drezno, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, srebro 27.85 g, Schnee 1055, Dav. 2678, patyna |
II-/III+ EF-/VF+ |
1 500 zł 1 400 zł
589 | KSIĘSTWO CIESZYŃSKIE / Wacław III Adam Pogrobowiec 1540-1579 grosz 1560, Cieszyn, F.u.S. 2952, bardzo rzadki i ładnie zachowany z dużym połyskiem menniczym |
II/III EF/VF |
1 500 zł 2 600 zł
590 | KSIĘSTWO CIESZYŃSKIE / Adam Wacław 1594-1617 3 krajcary 1607, Cieszyn, F.u.S. 2998, ładny |
II- EF- |
300 zł 440 zł
591 | KSIĘSTWO CIESZYŃSKIE / Adam Wacław 1594-1617 3 krajcary 1613, Cieszyn, F.u.S. 3045, gięty, ale ładny |
II- EF- |
300 zł 600 zł
592 | KSIĘSTWO CIESZYŃSKIE / Fryderyk Wilhelm 1617-1625 trojak 1624, Cieszyn, Iger Ci.24.1.a. (R4), F.u.S. 3063, duża rzadkość, patyna |
III VF |
1 400 zł 1 600 zł
593 | KSIĘSTWO KARNIOWSKIE / Jan Jerzy 1606-1621 3 krajcary 1616, Karniów, F.u.S. 3368, ładnie zachowane |
300 zł | |
594 | KSIĘSTWO KROŚNIEŃSKIE / Jan Kostrzyński 1535-1571 grosz 1544, Kostrzyń, F.u.S. 1987, Bahr. 1237, minimalna wada bicia, ale piękny |
I- UNC- |
400 zł 600 zł
595 | KSIĘSTWO KROŚNIEŃSKIE / Jan Kostrzyński 1535-1571 grosz 1545, Kostrzyń, F.u.S. 1992, Bahr. 1248, bardzo ładny |
II+ EF+ |
200 zł 200 zł
596 | KSIĘSTWO KROŚNIEŃSKIE / Jan Kostrzyński 1535-1571 grosz 1546, Kostrzyń, F.u.S. 1993, Bahr. 1257/1250, rzadszy rocznik, patyna |
II- EF- |
200 zł 320 zł
597 | KSIĘSTWO LEGNICKO-BRZESKO-WOŁOWSKIE / Fryderyk II 1488-1547 trojak 1544, Legnica, Iger LBW.44.1 (R) F.u.S. 1362, moneta w pudełku PCGS z certyfikatem MS 62, drobne mennicze wady bicia, ale rzadka moneta szczególnie tak ładnie .. |
I- UNC- |
1 250 zł 1 800 zł
598 | KSIĘSTWO LEGNICKO-BRZESKO-WOŁOWSKIE / Jerzy Rudolf Legnicki 1621-1652 24 krajcary 1621, mennica nieokreślona, E/M III.75a (R1), F.u.S. 1623 |
III VF |
300 zł | |
599 | KSIĘSTWO LEGNICKO-BRZESKO-WOŁOWSKIE / Jerzy Rudolf Legnicki 1621-1652 3 krajcary 1622, mennica nieokreślona, E/M 107, F.u.S. 1646, bardzo ładne |
250 zł 650 zł
600 | KSIĘSTWO LEGNICKO-BRZESKO-WOŁOWSKIE / Jerzy III Brzeski Ludwik IV Legnicki i Krystian Wołowsko-Oławski 1639-1663 talar 1659, Brzeg, Aw: Półpostacie trzech braci i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, F.u.S. 1778, Dav. 7730, ślad po zawieszce, ciemna patyna |
III VF |
5 000 zł 5 600 zł
601 | KSIĘSTWO LEGNICKO-BRZESKO-WOŁOWSKIE / Jerzy III Brzeski 1654-1664 talar medalowy autorstwa J. Buchheima 1656, Brzeg, Aw: Książę na koniu, niżej grupa jeźdźców i sygnatura I B, wokoło napisy, Rw: Panorama Brzegu, powyżej tarcza herbo.. |
III- VF- |
2 000 zł 3 600 zł
602 | KSIĘSTWO LEGNICKO-BRZESKO-WOŁOWSKIE / Krystian Wołowski 1654-1672 talar 1672, Brzeg, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Orzeł dolnośląski, niżej litery CBS i napis wokoło, srebro 29.11 g, F.u.S 1946, Dav. 7741, bardzo efektow.. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
15 000 zł 12 000 zł
603 | KSIĘSTWO LEGNICKO-BRZESKO-WOŁOWSKIE / Krystian Wołowski 1654-1672 1/4 talara pośmiertnego 1672, Brzeg, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Napisy pamiątkowe wokoło i poziomo, srebro 5.76 g, F.u.S. 1848, lekko niedobity, ale pi.. |
I UNC |
5 000 zł 4 000 zł